Jubilejní XX. ročník ČHTMDatum konání:
6.8.2016

Ódou na radost v podání smyčcového i dechového orchestru, pěveckého sboru a angklungového souboru současných i bývalých účastníků Českého hudebního tábora mládeže skončil jubilejní XX. ročník Českého hudebního tábora mládeže.
Óda na radost také provázela zakončení 1. běhu, ale v úplně jiné podobě. Předvedl ji symfonický dechový orchestr jako pochodové vystoupení v americkém stylu, což byla pro studenty naprosto nová zkušenost.


účastníci ČHTM 2016 v Nových HradechDvacátého ročníku ČHTM se účastnilo ve dvou bězích celkem 197 studentů z Litvy, Ruska, Srbska, Slovenska, Turecka, USA a České republiky. Táborovou sezónu otevřel koncert nejvýznamnějších absolventů našeho tábora. Účastníkům se tak představila například vítězka Pražského jara 2013 hornistka Kateřina Javůrková nebo vítěz soutěže Nejchytřejší Čech hornista Viktor Dekoj a další. 
V neděli 24.7. se uskutečnil výjezdní koncert hlavních oborů tentokrát na zámku v Nových Hradech. Další koncerty mimo tábor se uskutečnily v Domově Simeon v Horním Jelení nebo v kostele Nejsvětější Trojice v Horním Jelení, kde otevřelo druhou část sezóny vystoupení dua Pro Arte Bohemica ve složení Petra Žďárská (cembalo) a Michaela Ambrosi (historická flétna). Zkouškami jazz bandu současných a bývalých vedoucích ožilo na dva srpnové dny bývalé hornojelenské kino. Samotný koncert jazz bandu na poslední večer sezóny byl opravdovou oslavou táborových dvacetin.  

finále XX. sezóny ČHTMTáborové jubileum přilákalo také hodně bývalých studentů a vedoucích. Někteří se přijeli podívat jen na skok, zašli na výstavu fotografií plnou nostalgických vzpomínek, nasáli atmosféru tábora, kde zůstalo téměř vše stejné jako před lety. Jiní se zapojili do jazz bandu nebo do velkého finále sezóny, které bylo asi nejdojemnějším momentem, protože dirigenti do něj dokázali zapojit i ty bývalé účastníky, kteří plánovali přijít pouze jako diváci.

Již čtvrtým rokem jsme pořádali výměnný program s táborem Blue Lake v USA. Letošní sezóna byla obzvláště úspěšná. Pobytu v táboře a v rodině v USA se účastnili rovnou 3 studenti našeho tábora, trombonista Josef Šimek a klarinetista Martin Horák ze ZUŠ Přelouč. Klarinetista Tadeáš Šorejs (ZUŠ Mariánské Lázně) odjížděl do USA již potřetí a stal se vůbec prvním Čechem, který absolvoval s mezinárodním dechovým orchestrem tábora Blue Lake měsíční turné po Francii, Španělsku a miniturné po americkém státě Michigan. Americký dirigent plk. Thomas Palmatier, který v ČHTM dirigoval symfonický dechový orchestr, se stal prvním dirigentem, který v jedné sezóně dirigoval dechový orchestr učitelů Blue Lake a dechové orchestry v ČHTM.


Česky English

3. 12. Svatoslav

Zítra: Barbora

GPS souřadnice

Horní Jelení
50.0523172N, 16.0713917E 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

446306