Sezóna ČHTM 2020 vs. Covid-19Datum konání:
23.3.2020

Podobně jako nad řadou mezinárodních kulturních i sportovních akcí, visí i nad konáním Českého hudebního tábora mládeže v roce 2020 velký otazník. 
První komplikace přišly již zkraje února, dávno před vypuknutím epidemie. Tehdy jsme se dověděli, že hotel Poutní dům bude přes léto v rekonstrukci a k dispozici bude pouze hotelová restaurace. Díky pomoci rodičů jednoho z našich studentů se nám podařilo zajistit nově rekonstruované apartmánové domy v Dolní Hedeči. Jediným omezením byl počet účastníků na 1. a 2. běhu. Kvůli tomu došlo i ke změně hlavních oborů na 3. běhu v Horním Jelení na dechový orchestr a smyčcový orchestr. Proti tomu, co mělo přijít, to však byla naprostá banalita.
Uzavření škol, vyhlášení karanténních opatření, následné vyhlášení nouzového stavu 12.3.2020, omezení volného pohybu osob a uzavření hranic ČR zasadilo vážnou ránu našim plánům na letošní léto.
V tuto chvíli máme zpracováno několik scénářů, jakým způsobem letošní ročník proběhne, od tábora téměř podle původního plánu pouze s omezením na účastníky pouze z ČR (optimistická varianta), přes tábor na omezený počet dnů, pravděpodobně v srpnovém termínu (realistická varianta, protože v červenci se nejspíš budeme potýkat s nedostatkem vedoucích z důvodu prodloužení zkouškového období na českých vysokých školách) až po odložení tábora na rok 2021 (katastrofický scénář v případě dalších vln onemocnění Covid-19).
Bude záležet, kdy dojde k ukončení nouzového stavu v ČR a jak dlouho zůstanou uzavřené školy. Pokud máte termín splatnosti táborového poplatku v těchto dnech, platbu zatím neposílejte. Termín splatnosti tábora je posunutý do 15.5.2020. Všechny účastníky budeme informovat o změnách, jakmile bude jasné, k jakému scénáři dojde. Pokud vám letošní změny nebudou vyhovovat, nabídneme vám převod účasti na na rok 2021. Prosíme vás tedy o trpělivost, přejeme vám pevné zdraví v těchto náročných dnech a zachovejte nám, prosím, přízeň.

tým ČHTM

ubytovani_hedec_divky.jpg ubytovani_hedec_chlapci.jpg tramtaryje.jpg

  ubytování Hedeč - dívky              ubytování Hedeč - chlapci            rekonstrukce RZ v H. Jelení