ČHTM 2011, XV. sezónaDatum konání:
8.8.2011

chtm_2011.jpg
Jedním slovem ÚŽASNÝ. I tak by se dal charakterizovat právě skončený 15. ročník Českého hudebního tábora mládeže (ČHTM), který probíhal ve dnech 21.7. – 6.8. v rekreačním zařízení Radost, Horní Jelení. Celkem se zde vystřídalo 190 mladých hudebníků a 37 učitelů a vedoucích ze 13 zemí (ČR, Slovensko, Polsko, Německo, Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko, Španělsko, Japonsko, Korea, Mexiko, USA a Indie).
Na zahájení sezóny zavítal do našeho tábora po 14 letech dechový orchestr Haná Přerov, který sice přijel v prázdninami zmenšené sestavě, ale i přesto se jejich zahajovací koncert všem líbil.
Poprvé do České republiky přijela dirigovat paní Valerie Palmieri, která má velké zkušenosti s dirigováním mládežnických symfonických orchestrů v americkém státě Michigan. Nový repertoár studenty doslova nadchl a bavil. Americký dirigent Jon Waite, který zde byl již potřetí a tentokrát nově i v pozici vedoucího táborového big bandu, opět přivezl zajímavé skladby. Orchestry v obou bězích tábora pracovaly jak na odděleném programu, tak následně i na společných skladbách. Asi nejsilnějším zážitkem byl koncert v kostele Nejsvětější Trojice k uctění památky zakladatele ČHTM Patera Waltera Marka.
Pro obyvatele Horního Jelení byla určitě zpestřením všedního života pochodová kapela ČHTM, která zahrála před samotným koncertem v kostele. Na náměstí v Horním Jelení zahrál táborový big band a sekce klarinetů a příčných fléten. Vedle toho se nám podařilo uskutečnit vystoupení zobcových fléten a táborového sboru v domě s pečovatelskou službou K Dubu. Pro účastníky tábora byl opět zpestřením výjezdní koncert dechového orchestru a big bandu v Čermné nad Orlicí. Snad jen to počasí mohlo být letos trochu vlídnější, jistě by na naše vystoupení zavítalo více návštěvníků.
Velké poděkování patří vedení města Horní Jelení bez jehož přispění by nebylo možné uskutečnit ani hudební tábor, ani aktivity Centra volného času, které naše obecně prospěšná společnost zastřešuje. Poděkování patří rovněž vedení Základní školy v Horním Jelení, kde opět letos mohla probíhat výuka klavíru. Velký dík si zaslouží všichni sponzoři a dárci, kteří podpořili letošní ročník tohoto jedinečného hudebně vzdělávacího projektu. Děkujeme též vedení rekreačního zařízení Radost. Účastníci si letos pochvalovali zejména zlepšení stravování.
I když před začátkem sezóny panovaly velké obavy o další osud hudebního tábora vzhledem ke klesající podpoře z veřejných rozpočtů (letošní sezónu nepodpořilo žádné z ministerstev), kvalita letošní sezóny, dobře fungující nový tým vedoucích a rostoucí zájem o tento projekt v zahraničí dávají tomuto projektu naději na přežití. Pokud vše dobře půjde, bude 16. sezóna zahájena 19.7.2012.


Česky English

27. 11. Xenie

Zítra: René

GPS souřadnice

Horní Jelení
50.0523172N, 16.0713917E 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

445915