ČHTM 2010, XIV. sezónaDatum konání:
8.8.2010

Rekreační zařízení Radost u Horního Jelení na Pardubicku hostilo od 22.7 do 7.8. celkem 195 studentů a 42 vedoucích ze 13 zemí (ČR, Slovensko, Srbsko, Chorvatsko, Německo, Francie Turecko, Gruzie, Korea, USA, Anglie, Kanada a Panama). Poprvé jsme přivítali účastníky z Gruzie, Panamy a Kanady.
Zahájení tábora bylo poněkud jiné, než bývalo zvykem. Ve čtvrtek 22.7. od 19:30 vystoupili v pěveckém recitálu studenti Pražské konzervatoře Helena Hálová, Nicola Jelínková a Jan Ericsson. Poslední dva jmenovaní se v minulosti účastnili ČHTM jako studenti.
Někteří účastníci hudebního tábora dostali příležitost vystupovat mimo areál tábora. Na programu byl výjezdní koncert volitelného oboru Jazz band a hlavního oboru Symfonický dechový orchestr v letním areálu v Čermné nad Orlicí, který se uskutečnil v neděli 25. července. Další příležitost ke koncertování za hranicemi tábora byla při tradičním vystoupení v kostele Nejsvětější Trojice v Horním Jelení v pátek 30. července.
Podobně jako v loňském roce měli studenti symfonického orchestru, kteří strávili v táboře celých 17 dní, možnost zahrát si jednu ze symfonií Antonína Dvořáka. Tentokrát byla na programu Symfonie č. 4 d moll. Symfonický orchestr o 64 hráčích dirigoval pan Haig Utidjian z Anglie. Díky lepšímu nástrojovému obsazení než loni jsme mohli otevřít menší symfonický dechový orchestr i na druhém běhu. Dirigoval jej pan Jon Waite z USA. Tím se otevřel prostor i pro smyčcové nástroje, aby nacvičili vlastní program. Návštěvníci našich srpnových koncertů tak mohli během jediného týdne shlédnout vystoupení tří orchestrů.
Čtrnáctá sezóna byla premiérou pro Kytarový soubor, který vedla slečna Petra Poláčková z Rožnova pod Radhoštěm. Ve znamení nového oboru se nesl i úvodní recitál 2. běhu tábora v neděli 1. srpna, v němž vystoupila flétnistka Gabriela Ježková doprovázená kytaristkou Petrou Poláčkovou. I když se do nového oboru přihlásilo pouze 5 hudebníků, podařilo se jim během týdenního nacvičování připravit pestrý program složený z klasických i současných skladeb.
Zajímavou obměnu zažil také soubor zobcových fléten, který byl v červencovém běhu doplněn harfami a v srpnu příčnými flétnami.
Díky vstřícnosti vedení základní školy v Horním Jelení jsme mohli opět využít školní budovu pro výuku klavírní souhry a anglického divadla.
Program tábora obohatil letos také harfový obor, v rámci kterého získaly studentky příležitost vyzkoušet si mimo jiné i hru v symfonickém orchestru.


Česky English

28. 11. René

Zítra: Zina

GPS souřadnice

Horní Jelení
50.0523172N, 16.0713917E 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

445978