ČHTM - FACE CZ, XIII. sezónaDatum konání:
8.8.2009

XIII. ročníku Českého hudebního tábora mládeže – FACE CZ, který probíhal od 23.7 do 8.8.2009 v rekreačním zařízení Radost u Horního Jelení se zúčastnilo celkem 193 studentů a 39 vedoucích a učitelů z 12 zemí (ČR, Slovensko, Srbsko, Německo, Řecko, Turecko, Korea, Japonsko, USA, Anglie, Kypr a Kostarika).
Studenti symfonického orchestru, kteří přijeli do Horního Jelení na celých 17 dní, měli možnost zahrát si pod taktovkou pana Haiga Utidjiana (Anglie / Kypr) celou 8. symfonii G dur Antonína Dvořáka. Velmi oblíbený byl také Karneval zvířat od C. Saint-Saënse nebo Kavkazské skici, které složil M. Ippolitov-Ivanov. Symfonický dechový orchestr vedl pan Jon Waite z USA.
Zahájení letošní sezóny obstaral ve čtvrtek 23.7. dechový kvintet Salome z Prahy, v němž se představily studentky a absolventky Akademie múzických umění. V kvintetu hrají mimo jiné i dvě bývalé účastnice našeho tábora hornistka Kateřina Matlasová a fagotistka Lucie Horáková. Srpnová část byla slavnostně zahájena v neděli 2. srpna, kdy se účastníkům tábora představily s koncertním recitálem houslistka Lada Fedorová za doprovodu klavíristky Lucie Kaucké.
Díky vstřícnosti vedení základní školy v Horním Jelení jsme mohli opět využít školní budovu pro výuku klavírní souhry a anglického divadla. Program tábora doplnily letos také obory harfa a soubor zobcových fléten. Jejich výuka probíhala v RZ Radost, kde bylo o všechny účastníky tábora velmi dobře postaráno.


Česky English

27. 11. Xenie

Zítra: René

GPS souřadnice

Horní Jelení
50.0523172N, 16.0713917E 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

445877