11. sezóna Letní školy umění ve fináleDatum konání:
12.8.2007

11. sezóny Letní školy umění v Horním Jelení se zúčastnilo 223 studentů ve věku od 8 do 19 let z 8 zemí (ČR, Slovenska, Chorvatska, Srbska, Francie, Kypru, USA a Salvadoru). V prvním běhu byl vedle tradičního symfonického dechového orchestru, souboru zobcových fléten, anglického divadla a klavírní či harfové souhry poprvé otevřen výtvarný obor, který vedla slečna výtvarnice Natálie Hejlová z Roztok u Prahy. Premiéra tohoto oboru se vydařila. Dirigentská místa v obou největších hudebních tělesech obsadily Američanky. Zatímco 60tičlenný symfonický dechový orchestr poprvé dirigovala prof. Jennifer Fenton, za dirigentský pult 83členného symfonického orchestru ČHTM se ve 2. běhu vrátila prof. Dorothy Kunkel. Obě dirigentky přijely z města Cedar ve státě Michigan.
Na každý den táborové sezóny byl pro veřejnost připraven koncert účastníků i pozvaných hostů. Sérii vystoupení zahájila v pátek 20. července v 19:30 Ventova dechová harmonie z Prahy. Návštěvníci úvodního koncertu získali jedinečnou příležitost poslechnout si okteto profesionálních hráčů na dřevěné dechové nástroje.
Již druhým rokem probíhala táborová sezóna nepřetržitě 24 dní, abychom umožnili účastníkům zvolit si délku pobytu. Velké poděkování patří všem pořadatelům za organizační pomoc, bez níž by tábor nebylo možné uskutečnit. Poděkování patří také všem institucím a sponzorům, kteří letošní sezónu podpořili, neboť se jedná také o finančně náročný projekt s rozpočtem 1,3 mil. Kč. Rádi bychom jej zachovali i do příštích let. Zda se to podaří, závisí velkou měrou právě na získání grantů z rozpočtů veřejných institucí či sponzorské podpoře, díky níž mohou studenti hradit pouze 60% nákladů.


Česky English

27. 11. Xenie

Zítra: René

GPS souřadnice

Horní Jelení
50.0523172N, 16.0713917E 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

445878