Náš tým

 

Český hudební tábor mládeže

Ředitel

Josef KušičkaIng. Josef Kušička absolvoval v roce 1999 Fakultu managementu Vysoké školy ekonomické v Praze. Již v době bakalářského studia na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice v roce 1996 založil neziskovou organizaci Český hudební tábor mládeže za účelem pořádání mezinárodních hudebních táborů. Při práci využívá bohatých zkušeností, které získal pobytem v táboře krásných umění Blue Lake Fine Arts Camp v USA v letech 1992 - 1996. Vedle této činnosti působí jako lektor angličtiny v anglické škole LITE v Hradci Králové a Chrudimi. Věnuje se též obchodní činnosti. V roce 2011 vedl jako hlavní vedoucí letní dětský tábor s výukou angličtiny. Je držitelem certifikátu MŠMT pro hlavní vedoucí dětského tábora. Kromě amatérského divadla a poslechu hudby mezi jeho koníčky patří jízda na kole (MTBO), orientační běh, plavání a lyžování. Je ženatý. S manželkou Jaroslavou vychovává 2 dcery.

Hlavní vedoucí


maxa_david.jpg

 

Ing. David Maxa je studentem oboru Obchod a podnikání s technikou na České zemědělské univerzitě v Praze. Ve volném čase hraje na bicí ve skupině Appendixie a Radiolians Orchestra. Českého hudebního tábora mládeže se účastnil jako student v letech 2005 - 2012. Od roku 2013 působil jako asistent bicí sekce. V roce 2016 se stal zástupcem hlavní vedoucí a od roku 2017 zastává post hlavního vedoucího. Je držitelem certifikátu MŠMT pro hlavní vedoucí dětského tábora. 

 

 

 

 

 Vedoucí hlavních oborů

plk. Václav Blahunek, PhD. absolvoval Hudební fakultu AMU v Praze, nejprve ve he na klarinet a poté v oboru dirigování. Zúčastnil se dirigentských kurzů Jiřího Bělohlávka a Nicolase Pasqueta navHAMU v Praze, a Craiga Kirchoffa na americké univerzitě v Appletonu. Spolupracuje s mnoha domácími i zahraničními hudebními tělesy, například řídil Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Plzeňskou filharmonii, Komorní filharmonii Pardubice, Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín, Filharmonii Hradec Králové, Tokio Kosei Wind Orchestra, Symfonický orchestr Northern Illinois University v Chicagu a mnohé dechové ansámbly v USA. Hostoval také ve Státní opeře Praha a v divadle v Ústí nad Labem. V roce 2010 zakončil doktorandské studium na HAMU v oboru Interpretace a teorie interpretace, specializace dirigování se zaměřením na symfonický repertoár dechového orchestru. Působí ve funkci dirigenta Hudby Hradní stráže a Policie České republiky od roku 1999, v roce 2009 byl jmenován do funkce ředitele tělesa a zároveň i jeho šéfdirigenta. Od roku 2017 působí jako šéfdirigent Národního dechového orchestru České republiky, který koncertuje doma i v zahraničí, kde uvádí zvláště českou symfonickou dechovou hudbu. V dubnu 2019 se NDO ČR umístil na druhém místě v silné konkurenci mezinárodní soutěže dechových orchestrů „Cima d´Oro“ v italské Riva del Garda. Je místopředsedou Společnosti dechové hudby při Asociaci hudebních umělců a vědců, jež se věnuje propagaci a vzniku nových symfonických dechových skladeb. Od roku
2015 je členem předsednictva WASBE – Světové asociace symfonických dechových orchestrů a
ansámblů, jež v roce 2016 uspořádala svou Regionální konferenci „k poctě Václava Nelhýbla“ v Praze a nyní připravuje Mezinárodní konferenci WASBE „k poctě Karla Husy“ v červenci 2022. V ČHTM bude poprvé dirigovat symfonický dechový orchestr.

 

Dominik Landsinger se účastnil našeho tábora jako student od roku 2009 a od roku 2016 jako
vedoucí a asistent houslové sekce. Studuje Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze a vedle studia diriguje orchestr studentů VŠCHT. Jako dirigent řídil orchestr současných i bývalých účastníků Českého hudebního tábora mládeže, který vystupoval na Adventních koncertech v Praze v letech 2018 a 2019. V ČHTM bude poprvé dirigovat smyčcový a symfonický orchestr.

 

 

 

Mgr. Monika Bláhová vystudovala obor učitelství pro I. stupeň na Masarykově univerzitě v Brně. Výuce hry na zobcovou flétnu se věnuje od roku 2009. V současné době působí jako učitelka hudební výchovy a I. stupně v Základní škole Horní Jelení, kde rovněž vede školní pěvecko-hudební soubor. Od roku 2016 působí jako vedoucí oboru zobcových fléten v Centru volného času při ČHTM Horní Jelení a souboru Zobcovky-Plastovky. V ČHTM vede soubor zobcových fléten 3. sezónu.

 

  

Lucie Johnová se v letech 2011-2014 účastnila Českého hudebního tábora jako studentka klavírního oboru, v roce 2019 působila jako lektorka klavírní souhry v našem táboře, vystudovala hru na klavír na pardubické konzervatoři. Působila jako klavírní pedagog v ZUŠ Střezina v Hradci Králové. V ČHTM vede klavírní obor poprvé.

 

 

Pavla Novotná se začala hře na harfu věnovat jako studentka Českého hudebního tábora mládeže v roce 2003. V současné době studuje harfu na pražské konzervatoři a vyučuje hru na harfu v ZUŠ J.B.Foerstera v Jičíně a ZUŠ Karla Malicha v Holicích. V ČHTM podruhé působí jako vedoucí oddělení harfy.

 

 

Bc. Karolína Klempířová získala titul z učitelství hudební výchovy a matematiky pro střední školy, v současnosti dokončuje navazující magisterské studium na Masarykově univerzitě v Brně. Součástí týmu vedoucích ČHTM je podeváté, pěvecký sbor povede v ČHTM podruhé.

 

Tomáš Veselka absolvoval studium klasické kytary na konzervatoři v Teplicích, v současné době působí jako učitel klasické a elektrické kytary na Základní umělecké škole v Teplicích. V ČHTM je vedoucím kytarového souboru 3. sezónu.

 

 

Česky English

27. 11. Xenie

Zítra: René

GPS souřadnice

Horní Jelení
50.0523172N, 16.0713917E 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

445875