Náš tým

 

Český hudební tábor mládeže

Ředitel

Josef KušičkaIng. Josef Kušička absolvoval v roce 1999 Fakultu managementu Vysoké školy ekonomické v Praze. Již v době bakalářského studia na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice v roce 1996 založil neziskovou organizaci Český hudební tábor mládeže za účelem pořádání mezinárodních hudebních táborů. Při práci využívá bohatých zkušeností, které získal pobytem v táboře krásných umění Blue Lake Fine Arts Camp v USA v letech 1992 - 1996. Vedle této činnosti působí jako lektor angličtiny v anglické škole LITE v Hradci Králové a Chrudimi. Věnuje se též obchodní činnosti. V roce 2011 vedl jako hlavní vedoucí letní dětský tábor s výukou angličtiny. Je držitelem certifikátu MŠMT pro hlavní vedoucí dětského tábora. Kromě amatérského divadla a poslechu hudby mezi jeho koníčky patří jízda na kole (MTBO), orientační běh, plavání a lyžování. Je ženatý. S manželkou Jaroslavou vychovává 2 dcery.

Hlavní vedoucí


maxa_david.jpg

 

David Maxa je studentem oboru Obchod a podnikání s technikou na České zemědělské univerzitě v Praze. Ve volném čase hraje na bicí ve skupině Appendixie a Radiolians Orchestra. Českého hudebního tábora mládeže se účastnil jako student v letech 2005 - 2012. Od roku 2013 působil jako asistent bicí sekce. V roce 2016 se stal zástupcem hlavní vedoucí a od roku 2017 zastává post hlavního vedoucího. Je držitelem certifikátu MŠMT pro hlavní vedoucí dětského tábora. 

 

 

 

 

 Vedoucí hlavních oborů

cesario_bob.jpgDr. Robert J. Cesario po studiích ve Švýcarsku v roce 1973, kde vystoupil mimo jiné i jako sólista na prestižním mezinárodním jazzovém festivalu v Montreaux studoval hru na klarinet na univerzitě ve Wisconsinu a současně i hudební výchovu na státní univerzitě v severozápadním Missouri. Dirigování dechových orchestrů vystudoval v rámci doktorandského studia na univerzitě v severním Coloradu. Od roku 1978 působil jako dirigent dechových orchestrů na řadě amerických středních a vysokých škol. V současné době diriguje orchestry na Univerzitě přírodních věd a technologií ve městě Rolla ve státě Missouri. V České republice se od roku 2015 pravidelně účastní mezinárodního dirigentského institutu v Kroměříži. V ČHTM bude letos podruhé dirigovat symfonický dechový orchestr a jazz band.

 

cq5dam.thumbnail.319.319.pngDr. Paul Kim je dirigentem, houslistou a skladatelem. Působí jako asistent profesora hudby na Old Dominion University ve městě Norfolk v americkém státě Virginia, zároveň diriguje symfonický orchestr této univerzity. Kromě několika dalších symfonických orchestrů také dirigoval Rock Fabulous Orchestra pro Dave Stewarta ze skupiny Eurythmics. S orchestrem uvedl skladby, které Dave Stewart složil nejen pro Eurythmics, ale i hvězdy jako Bono, Gwen Stefani, Tom Petty, Mick Jagger a další. Jako houslista je členem Roanoke Symphony Orchestra. Za svou dosavadní skladatelskou kariéru složil přes 30 skladeb pro menší či větší soubory. Jeho nejslavnější skladba SYBARITE5 pro smyčcové kvinteto se dočkala uvedení v Carnegie Music Hall, Lincolnově centru a na hudebním festivalu v Aspenu. Získal hudební vzdělání na univerzitách ve státech Virginia a Maryland, doktorát z hudby získal na Shenandoah Conservatory. V ČHTM bude počtvrté dirigovat smyčcový a symfonický orchestr.

 

Eva Zemanová

 

Eva Zemanová, DiS. absolvovala konzervatoř v Teplicích a celou řadu pedagogických kurzů a mistrovských dílen hry na zobcovou flétnu, vyučovala zobcovou a příčnou flétnu na základních uměleckých školách v České Lípě a Chabařovicích. V současné době vyučuje zobcovou flétnu na Konzervatoři v Teplicích. Od roku 2000 vyučovala v ČHTM hru na zobcovou flétnu a popatnácté vede flétnový obor. Od roku 2012 zastává též funkci vedoucí programu.

 

 

 

Mgr. Monika Bláhová vystudovala obor učitelství pro I. stupeň na Masarykově univerzitě v Brně. Výuce hry na zobcovou flétnu se věnuje od roku 2009. V současné době působí jako učitelka hudební výchovy a I. stupně v Základní škole Horní Jelení, kde rovněž vede školní pěvecko-hudební soubor. Od roku 2016 působí jako vedoucí oboru zobcových fléten v Centru volného času při ČHTM Horní Jelení a souboru Zobcovky-Plastovky. V ČHTM vede soubor zobcových fléten 2. sezónu.

 

  

BcA., Klára Faltusová vystudovala hru na klavír na pardubické konzervatoři. V současné době studuje hru na klavír v magisterském programu na Fakultě umění Ostravské univerzity. Během studií získala řadu ocenění v mezinárodních klavírních soutěžích. Od roku 2009 působí též jako klavírní korepetitorka a věnuje se soukromé výuce na klavír. Od roku 2010 se věnuje koncertní činnosti a od roku 2013 vyučuje klavír na základních uměleckých školách. Působila jako klavírní pedagog v ZUŠ Vysoké Mýto a aktuálně vyučuje hru na klavír v ZUŠ Ilji Hurníka v Praze. V ČHTM vede klavírní obor poprvé.

MgA. Jaroslava Filipová vystudovala hru na klavír na pardubické konzervatoři, poté pokračovala studiem klavírní pedagogiky a hry na klavír na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, během studia absolvovala roční pobyt na Hochschule für Musik „Carl Mara von Weber“ v Drážďanech. Účastnila se řady mezinárodních klavírních soutěží a kurzů. Jako klavírní pedagog působila na několika základních uměleckých školách. V současné době vyučuje hru na klavír na základní umělecké škole Brno-střed-Veveří. Věnuje se též muzikoterapii u osob s mentálním postižením v Domově Na Rozcestí ve Svitavách. Do ČHTM se vrací jako vedoucí klavírního oboru, v letech 2007 – 2009 zde působila jako učitelka klavíru a korepetitorka a v roce 2010 klavírní obor vedla.

 

 

 

Pavla Novotná se začala hře na harfu věnovat jako studentka Českého hudebního tábora mládeže v roce 2003. V současné době studuje harfu na pražské konzervatoři a vyučuje hru na harfu v ZUŠ J.B.Foerstera v Jičíně. V ČHTM poprvé působí jako vedoucí oddělení harfy.

 

 

 

Bc. Karolína Klempířová získala titul z učitelství hudební výchovy a matematiky pro střední školy, v současnosti dokončuje navazující magisterské studium na Masarykově univerzitě v Brně. Součástí týmu vedoucích ČHTM je poosmé, dosud však vždy jako člen orchestrů, pěvecký sbor povede v ČHTM poprvé.

 

Tomáš Veselka absolvoval studium klasické kytary na konzervatoři v Teplicích, v současné době působí jako učitel klasické a elektrické kytary na Základní umělecké škole v Teplicích. V ČHTM je vedoucím kytarového souboru 2. sezónu.

 

 

Česky English

4. 7. Prokop

Zítra: Cyril a Metoděj

GPS souřadnice

Horní Jelení
50.0523172N, 16.0713917E 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

433111