HLAVNÍ OBORY

SYMFONICKÉ ORCHESTRY

Příležitost pro mladé hudebníky hrát v dechovém či klasickém (smyčce + dechy) symfonickém tělese. Hra ve velkých orchestrech má blahodárný vliv na fyzický a psychický vývoj mladého člověka. Učí týmové práci a naslouchání druhým. Náplň oboru tvoří zkoušky, nácvik v hudebních sekcích a procvičení techniky hry. Smyčcové i dechové nástroje budou pracovat jak na samostatném programu, tak i na společných skladbách v rámci mládežnického symfonického orchestru.  Do repertoáru vybírají dirigenti řadu více či méně náročných skladeb různých stylů, období a autorů. Minimální doporučená zkušenost s hudebním nástrojem je 2 - 3 roky pro dechové nástroje a 4 roky pro smyčce. 

Naučila jsem se jak správně táhnout smyčcem, jak více rozlišovat forte od piana, jak více proplouvat ostatními hlasy a zaposlouchat se do nich. Ale hlavně...více cítit hudbu. A milovat každou hudbu co hraji. (Nikola, 17 let, symfonický smyčcový orchestr, 29.7.2016)

Každý rok se setkám s přáteli a potkám se s novými lidmi. Zahraji si v super orchestrech pod vedením zkušených dirigentů, kteří nám předávají svoje rady a moudra. Je nám dána možnost předvést své schopnosti na koncertech, které jsou téměř každý den. Odjíždíme se spoustou vzpomínek na tábor (Marek, 17 let, symfonický dechový orchestr, 29.7.2016)

Na ČHTM jsem se velmi zlepšila v mých hudebních dovednostech.
E. K., 12 let, symfonický smyčcový orchestr, 25.7.2014

Naučila jsem se další hmaty a přesněji ladit (s ostatními). Zjistila jsem, že se ve skladbě může měnit nejen předznamenání, ale i rychlost, rytmus a hlavně počet dob v taktu. Celkově jsem se zlepšila v hraní. Poznala jsem nové lidi a také jsem se dost nasmála. Hlavně ráda sem jezdím, jelikož jsou tu úžasní lidé - dirigenti, vedoucí..., kteří nás chápou a dokážou se s námi zasmát. Jsem hrozně ráda, že sem mohu jezdit.
H. S., 13 let, symfonický dechový orchestr, 25.7.2014

Plánovaný repertoár symfonického orchestru bude vybrán z následujících skladeb:
 

ČHTM, 11 dní (mírně pokr. + pokročilí), H. Jelení
21.7. - 31.7.2021
Symfonický dechový orchestr  jméno dirigenta bude oznámeno
ČHTM, 11 dní (mírně pokr. + pokročilí), H. Jelení
21.7. - 31.7.2021
Symfonický smyčcový orchestr  jméno dirigenta bude oznámeno
ČHTM,  7 dní (začátečníci + mírně pokročilí), H. Jelení 
1.8. - 7.8.2021
Symfonický dechový orchestr  jméno dirigenta bude oznámeno
ČHTM,  7 dní (začátečníci + mírně pokročilí), H. Jelení
1.8. - 7.8.2021
Symfonický smyčcový orchestr  jméno dirigenta bude oznámeno

 

 

 

MEZINÁRODNÍ PĚVECKÝ SBOR (I.C.E.)

 Studenti zapsaní do nového hlavního oboru budou mít možnost zazpívat si společně se studenty z různých zemí písně různých období a žánrů v angličtině, latině a afroamerické spirituály. Předchozí zkušenost ve sboru je vítána, avšak není podmínkou.

 

Mým hlavním oborem byl sbor, kterým jsem byla naprosto fascinována. Setkala jsem se tam s lidmi, kteří měli pro zpěv nesmírné nadšení stejně jako já. Naše sbormistryně byla skvělým završením a celých 10 dní jsem měla ze zkoušek ohromnou radost a musím říct, že nám to dost šlo. Hlavní ale je, že jsem nejen zdokonalila svou maličkost ve sborovém zpěvu, ale hlavně jsem poznala spoustu nových, milých, talentovaných, ale přesto skromných lidí. Ráda se sem příští rok zase vrátím a budu čekat, co mě potká příští rok. (Carolina, 15 let, mezinárodní pěvecký sbor, 30.7.2016)

 

ČHTM, 11 dní, H. Jelení
21.7. - 31.7.2021

Mezinárodní pěvecký sbor Karolína Klempířová, ČR

 

SOUBOR ZOBCOVÝCH FLÉTEN

Velká příležitost pro mladé hudebníky hrát v souboru zobcových fléten. Hra na zobcovou flétnu v přírodním prostředí působí blahodárně na organismus dítěte. Minimální doporučená zkušenost s hudebním nástrojem je 2 roky.

ČHTM, 11 dní, H. Jelení 
21.7. - 31.7.2021
Soubor zobcových fléten -  jméno vedoucího oboru bude oznámeno
ČHTM, 7 dní,  Horní Jelení
1.8. - 7.8.2021
Soubor zobcových fléten Mgr. Monika Bláhová, ČR

 

KYTAROVÝ SOUBOR

Skvělá šance vyzkoušet si souhru v kytarovém souboru. Do repertoáru budou zařazeny skladby různých období. Minimální doporučená zkušenost s hudebním nástrojem je 2 roky.

Baví mě více hrát na kytaru.
T. K., 11 let, kytarový soubor, 2.8.2014

ČHTM, 7 dní, Horní Jelení 
1.8. - 7.8.2021
Kytarový soubor Tomáš Veselka, DiS., ČR

 

KLAVÍR

Tento obor zahrnuje hodiny pod dohledem instruktorů i soukromá cvičení. Pozornost bude soustředěna zejména na klavírní souhru, a to jak skladby pro 4 a více rukou, tak i souhru dvou klavírů. Výuka probíhá v budově v budově základní školy, kde je kapacita 14 osob. Minimální  doporučená zkušenost je 2 roky.

Co napsat..., snad jen, že díky tomuto táboru jsem poznala spousty nových lidí a vyzkoušela jsem i něco nového. Zúčastnila jsem se již potřetí a nikdy jsem nebyla zklamaná, takže DĚKUJI! 3x I LOVE ČHTM!
A. V., 12 let, klavírní souhra, 26.7.2014

ČHTM, 11 dní, H. Jelení, 
21.7. - 31.7.2021
Klavír - souhra  jméno vedoucího oboru bude oznámeno
ČHTM, 7 dní, H. Jelení, 
1.8. - 7.8.2021
Klavír - souhra  jméno vedoucího oboru bude oznámeno

HARFA

hlavní obor: 4 studenti - bez vlastního nástroje, vedlejší obor: 4 studenti

Šance pro studenty učit se hře na tento jedinečný královský nástroj. Zaměřuje se jak na lidovou harfu pro začátečníky, tak i na orchestrální hru, kde účast doporučujeme studentům, kteří mají předchozí zkušenost s nástrojem. Studenti si mohou vyzkoušet harfovou souhru. Pro úplné začátečníky je určen volitelný obor. Studenti obou oborů by měli ovládat četbu not dle houslového i basového klíče. Vlastní nástroj vítán.

Tábor mi přinesl zkušenosti ve hře v orchestru. Našla jsem si nové přátele. Našla nové kontakty. Přípravu na konzervatoř. 
K. Š., 15 let, harfa, 25.7.2014

ČHTM, 11 dní, H.Jelení 
21.7. - 31.7.2021
Harfa

Pavla Novotná, ČR

 

MUZIKÁLOVÝ TANEC

 Studenti budou mít příležitost nacvičit a zatančit si skupinovou choreografii na vybrané muzikálové melodie s důrazem na správné držení těla a nácvik tanečních prvků různých tanců.

ČHTM, 7 dní, Horní Jelení 
1.8. - 7.8.2021
Muzikálový tanec  jméno vedoucího oboru bude oznámeno 

 

ČESKÉ DIVADLO

Studenti budou mít možnost zahrát si společně v divadelním souboru, kde si mohou vyzkoušet různá improvizační cvičení, zdokonalit vystupování na pódiu i hlasový projev. Náplň oboru tvoří nácvik scének i kratších divadelních her pod vedením našich lektorů.

 

ČHTM, 7 dní , H.Jelení
1.8. - 7.8.2021
České divadlo Bc. Renáta Šťastná, ČR
Česky English

4. 12. Barbora

Zítra: Jitka

GPS souřadnice

Horní Jelení
50.0523172N, 16.0713917E 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

446330