HLAVNÍ OBORY

SYMFONICKÉ ORCHESTRY

Příležitost pro mladé hudebníky hrát v dechovém či klasickém (smyčce + dechy) symfonickém tělese. Hra ve velkých orchestrech má blahodárný vliv na fyzický a psychický vývoj mladého člověka. Učí týmové práci a naslouchání druhým. Náplň oboru tvoří zkoušky, nácvik v hudebních sekcích a procvičení techniky hry. Smyčcové i dechové nástroje budou pracovat jak na samostatném programu, tak i na společných skladbách v rámci mládežnického symfonického orchestru.  Do repertoáru vybírají dirigenti řadu více či méně náročných skladeb různých stylů, období a autorů. Minimální doporučená zkušenost s hudebním nástrojem je 2 - 3 roky pro dechové nástroje a 4 roky pro smyčce. 
Sedmidenní běh nabízí aktivní účast v orchestru též bývalým účastníkům našich kurzů nad 19 let.

Naučila jsem se jak správně táhnout smyčcem, jak více rozlišovat forte od piana, jak více proplouvat ostatními hlasy a zaposlouchat se do nich. Ale hlavně...více cítit hudbu. A milovat každou hudbu co hraji. (Nikola, 17 let, symfonický smyčcový orchestr, 29.7.2016)

Každý rok se setkám s přáteli a potkám se s novými lidmi. Zahraji si v super orchestrech pod vedením zkušených dirigentů, kteří nám předávají svoje rady a moudra. Je nám dána možnost předvést své schopnosti na koncertech, které jsou téměř každý den. Odjíždíme se spoustou vzpomínek na tábor (Marek, 17 let, symfonický dechový orchestr, 29.7.2016)

Na ČHTM jsem se velmi zlepšila v mých hudebních dovednostech.
E. K., 12 let, symfonický smyčcový orchestr, 25.7.2014

Naučila jsem se další hmaty a přesněji ladit (s ostatními). Zjistila jsem, že se ve skladbě může měnit nejen předznamenání, ale i rychlost, rytmus a hlavně počet dob v taktu. Celkově jsem se zlepšila v hraní. Poznala jsem nové lidi a také jsem se dost nasmála. Hlavně ráda sem jezdím, jelikož jsou tu úžasní lidé - dirigenti, vedoucí..., kteří nás chápou a dokážou se s námi zasmát. Jsem hrozně ráda, že sem mohu jezdit.
H. S., 13 let, symfonický dechový orchestr, 25.7.2014

Plánovaný repertoár symfonického orchestru bude vybrán z následujících skladeb:

 
 

ČHTM, 11 dní (mírně pokr. + pokročilí)
18.7. - 28.7.2018
Symfonický dechový orchestr jméno dirigenta bude oznámeno
ČHTM, 11 dní (mírně pokr. + pokročilí)
18.7. - 28.7.2018
Symfonický smyčcový orchestr Dr.Paul Kim, USA
ČHTM,  7 dní (začátečníci + mírně pokročilí) 
29.7. - 4.8.2018
Symfonický dechový orchestr jméno dirigenta bude oznámeno
ČHTM,  7 dní (začátečníci + mírně pokročilí)
29.7. - 4.8.2018
Symfonický smyčcový orchestr Dr.Paul Kim, USA

 

MEZINÁRODNÍ PĚVECKÝ SBOR (I.C.E.)

 

Studenti zapsaní do nového hlavního oboru budou mít možnost zazpívat si společně se studenty z různých zemí písně různých období a žánrů v angličtině, latině a afroamerické spirituály. Předchozí zkušenost ve sboru je vítána, avšak není podmínkou.

 

Mým hlavním oborem byl sbor, kterým jsem byla naprosto fascinována. Setkala jsem se tam s lidmi, kteří měli pro zpěv nesmírné nadšení stejně jako já. Naše sbormistryně byla skvělým završením a celých 10 dní jsem měla ze zkoušek ohromnou radost a musím říct, že nám to dost šlo. Hlavní ale je, že jsem nejen zdokonalila svou maličkost ve sborovém zpěvu, ale hlavně jsem poznala spoustu nových, milých, talentovaných, ale přesto skromných lidí. Ráda se sem příští rok zase vrátím a budu čekat, co mě potká příští rok. (Carolina, 15 let, mezinárodní pěvecký sbor, 30.7.2016)

 

ČHTM, 11 dní
18.7. - 28.7.2018

Mezinárodní pěvecký sbor Radka Říhová, DiS., ČR

 

SOUBOR ZOBCOVÝCH FLÉTEN

Velká příležitost pro mladé hudebníky hrát v souboru zobcových fléten. Hra na zobcovou flétnu v přírodním prostředí působí blahodárně na organismus dítěte. Minimální doporučená zkušenost s hudebním nástrojem je 2 roky.

ČHTM, 11 dní
18.7. - 28.7.2018
Soubor zobcových fléten Eva Zemanová, DiS., ČR

 

KYTAROVÝ SOUBOR

Skvělá šance vyzkoušet si souhru v kytarovém souboru. Do repertoáru budou zařazeny skladby různých období. Minimální doporučená zkušenost s hudebním nástrojem je 2 roky.

Baví mě více hrát na kytaru.
T. K., 11 let, kytarový soubor, 2.8.2014

ČHTM, 7 dní 
29.7. - 4.8.2018
Kytarový soubor jméno lektora bude oznámeno

 

 

ANGLICKÉ DIVADLO

Obor je zaměřen na výuku anglické konverzace prostřednictvím přípravy a provádění divadelních scének. Studenti mají příležitost zdokonalit se v anglickém jazyce a zároveň získat zkušenosti v dramatickém oboru.

Důraz je kladen zejména na rozšíření slovní zásoby, správnou výslovnost, větnou melodii a přízvuk. Výuku vedou rodilí mluvčí. Doporučená minimální úroveň: dva roky studia angličtiny. Nepožadujeme předchozí zkušenosti v divadelním oboru.

ČHTM, 7 dní 
18.7. - 28.7.2018
Anglické divadlo jméno lektora bude oznámeno

 

 

KLAVÍR

Tento obor zahrnuje hodiny pod dohledem instruktorů i soukromá cvičení. Pozornost bude soustředěna zejména na klavírní souhru, a to jak skladby pro 4 a více rukou, tak i souhru dvou klavírů. Výuka probíhá v areálu tábora a v budově Základní školy Horní Jelení vzdálené 15 minut chůze od tábora. Minimální doporučená zkušenost je 2 roky.

Co napsat..., snad jen, že díky tomuto táboru jsem poznala spousty nových lidí a vyzkoušela jsem i něco nového. Zúčastnila jsem se již potřetí a nikdy jsem nebyla zklamaná, takže DĚKUJI! 3x I LOVE ČHTM!
A. V., 12 let, klavírní souhra, 26.7.2014

ČHTM, 11 dní 
18.7. - 28.7.2018
Klavír - souhra jméno lektora bude oznámeno
ČHTM, 7 dní 
29.7. - 4.8.2018
Klavír - souhra BcA. et Bc. Lucie Kubátová, ČR

HARFA

hlavní obor: 4 studenti - bez vlastního nástroje, vedlejší obor: 4 studenti

Šance pro studenty učit se hře na tento jedinečný královský nástroj. Zaměřuje se jak na lidovou harfu pro začátečníky, tak i na orchestrální hru, kde účast doporučujeme studentům, kteří mají předchozí zkušenost s nástrojem. Studenti si mohou vyzkoušet harfovou souhru. Pro úplné začátečníky je určen volitelný obor. Studenti obou oborů by měli ovládat četbu not dle houslového i basového klíče. Vlastní nástroj vítán.

Tábor mi přinesl zkušenosti ve hře v orchestru. Našla jsem si nové přátele. Našla nové kontakty. Přípravu na konzervatoř. 
K. Š., 15 let, harfa, 25.7.2014

ČHTM, 11 dní
18.7. - 28.7.2018
Harfa

Mariana Jouzová, ČR

 

 

ČESKÉ DIVADLO

Studenti budou mít možnost zahrát si společně v divadelním souboru, kde si mohou vyzkoušet různá improvizační cvičení, zdokonalit vystupování na pódiu i hlasový projev. Náplň oboru tvoří nácvik scének i kratších divadelních her pod vedením našich lektorů.

 

ČHTM, 7 dní 
29.7. - 4.8.2018
České divadlo jméno lektora bude oznámeno
Česky English

23. 2. Svatopluk

Zítra: Matěj

GPS souřadnice

50°3'8.314"N, 16°4'16.966"E

 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

327897