HLAVNÍ OBORY

SYMFONICKÉ ORCHESTRY

Příležitost pro mladé hudebníky hrát v dechovém či klasickém (smyčce + dechy) symfonickém tělese. Hra ve velkých orchestrech má blahodárný vliv na fyzický a psychický vývoj mladého člověka. Učí týmové práci a naslouchání druhým. Náplň oboru tvoří zkoušky, nácvik v hudebních sekcích a procvičení techniky hry. Smyčcové i dechové nástroje budou pracovat jak na samostatném programu, tak i na společných skladbách v rámci mládežnického symfonického orchestru.  Do repertoáru vybírají dirigenti řadu více či méně náročných skladeb různých stylů, období a autorů. Minimální doporučená zkušenost s hudebním nástrojem je 2 - 3 roky pro dechové nástroje a 4 roky pro smyčce. 
Sedmidenní běh nabízí aktivní účast v orchestru též bývalým účastníkům našich kurzů nad 19 let.

Naučila jsem se jak správně táhnout smyčcem, jak více rozlišovat forte od piana, jak více proplouvat ostatními hlasy a zaposlouchat se do nich. Ale hlavně...více cítit hudbu. A milovat každou hudbu co hraji. (Nikola, 17 let, symfonický smyčcový orchestr, 29.7.2016)

Každý rok se setkám s přáteli a potkám se s novými lidmi. Zahraji si v super orchestrech pod vedením zkušených dirigentů, kteří nám předávají svoje rady a moudra. Je nám dána možnost předvést své schopnosti na koncertech, které jsou téměř každý den. Odjíždíme se spoustou vzpomínek na tábor (Marek, 17 let, symfonický dechový orchestr, 29.7.2016)

Na ČHTM jsem se velmi zlepšila v mých hudebních dovednostech.
E. K., 12 let, symfonický smyčcový orchestr, 25.7.2014

Naučila jsem se další hmaty a přesněji ladit (s ostatními). Zjistila jsem, že se ve skladbě může měnit nejen předznamenání, ale i rychlost, rytmus a hlavně počet dob v taktu. Celkově jsem se zlepšila v hraní. Poznala jsem nové lidi a také jsem se dost nasmála. Hlavně ráda sem jezdím, jelikož jsou tu úžasní lidé - dirigenti, vedoucí..., kteří nás chápou a dokážou se s námi zasmát. Jsem hrozně ráda, že sem mohu jezdit.
H. S., 13 let, symfonický dechový orchestr, 25.7.2014

Plánovaný repertoár symfonického orchestru bude vybrán z následujících skladeb:

 
 

ČHTM, 11 dní (mírně pokr. + pokročilí)
3.7. - 13.7.2019
Symfonický dechový orchestr Dr. Robert Cesario, USA
ČHTM, 11 dní (mírně pokr. + pokročilí)
3.7. - 13.7.2019
Symfonický smyčcový orchestr Dr.Paul Kim, USA
ČHTM,  7 dní (začátečníci + mírně pokročilí) 
14.7. - 20.7.2019
Symfonický dechový orchestr Dr. Robert Cesario, USA
ČHTM,  7 dní (začátečníci + mírně pokročilí)
14.7. - 20.7.2019
Symfonický smyčcový orchestr Dr.Paul Kim, USA

 

MEZINÁRODNÍ PĚVECKÝ SBOR (I.C.E.)

 

Studenti zapsaní do nového hlavního oboru budou mít možnost zazpívat si společně se studenty z různých zemí písně různých období a žánrů v angličtině, latině a afroamerické spirituály. Předchozí zkušenost ve sboru je vítána, avšak není podmínkou.

 

Mým hlavním oborem byl sbor, kterým jsem byla naprosto fascinována. Setkala jsem se tam s lidmi, kteří měli pro zpěv nesmírné nadšení stejně jako já. Naše sbormistryně byla skvělým završením a celých 10 dní jsem měla ze zkoušek ohromnou radost a musím říct, že nám to dost šlo. Hlavní ale je, že jsem nejen zdokonalila svou maličkost ve sborovém zpěvu, ale hlavně jsem poznala spoustu nových, milých, talentovaných, ale přesto skromných lidí. Ráda se sem příští rok zase vrátím a budu čekat, co mě potká příští rok. (Carolina, 15 let, mezinárodní pěvecký sbor, 30.7.2016)

 

ČHTM, 11 dní
3.7. - 13.7.2019

Mezinárodní pěvecký sbor Bc. Karolína Klempířová

 

SOUBOR ZOBCOVÝCH FLÉTEN

Velká příležitost pro mladé hudebníky hrát v souboru zobcových fléten. Hra na zobcovou flétnu v přírodním prostředí působí blahodárně na organismus dítěte. Minimální doporučená zkušenost s hudebním nástrojem je 2 roky.

ČHTM, 11 dní
3.7. - 13.7.2019
Soubor zobcových fléten Eva Zemanová, DiS., ČR
ČHTM, 7 dní 
14.7. - 20.7.2019
Soubor zobcových fléten Mgr. Monika Bláhová, ČR

 

KYTAROVÝ SOUBOR

Skvělá šance vyzkoušet si souhru v kytarovém souboru. Do repertoáru budou zařazeny skladby různých období. Minimální doporučená zkušenost s hudebním nástrojem je 2 roky.

Baví mě více hrát na kytaru.
T. K., 11 let, kytarový soubor, 2.8.2014

ČHTM, 7 dní 
14.7. - 20.7.2019
Kytarový soubor Tomáš Veselka, DiS., ČR

 

 

ANGLICKÉ DIVADLO

Obor je zaměřen na výuku anglické konverzace prostřednictvím přípravy a provádění divadelních scének. Studenti mají příležitost zdokonalit se v anglickém jazyce a zároveň získat zkušenosti v dramatickém oboru.

Důraz je kladen zejména na rozšíření slovní zásoby, správnou výslovnost, větnou melodii a přízvuk. Výuku vedou rodilí mluvčí. Doporučená minimální úroveň: dva roky studia angličtiny. Nepožadujeme předchozí zkušenosti v divadelním oboru.

LITUJEME, V ROCE 2019 NEBUDE OTEVŘENO! 

 

KLAVÍR

Tento obor zahrnuje hodiny pod dohledem instruktorů i soukromá cvičení. Pozornost bude soustředěna zejména na klavírní souhru, a to jak skladby pro 4 a více rukou, tak i souhru dvou klavírů. Výuka probíhá v budově Základní umělecké školy Králíky vzdálené 1,5 km od tábora. Minimální doporučená zkušenost je 2 roky.

Co napsat..., snad jen, že díky tomuto táboru jsem poznala spousty nových lidí a vyzkoušela jsem i něco nového. Zúčastnila jsem se již potřetí a nikdy jsem nebyla zklamaná, takže DĚKUJI! 3x I LOVE ČHTM!
A. V., 12 let, klavírní souhra, 26.7.2014

ČHTM, 11 dní 
3.7. - 13.7.2019
Klavír - souhra BcA. Klára Faltusová, ČR
ČHTM, 7 dní 
14.7. - 20.7.2019
Klavír - souhra MgA. Jaroslava Filipová, ČR

HARFA

hlavní obor: 4 studenti - bez vlastního nástroje, vedlejší obor: 4 studenti

Šance pro studenty učit se hře na tento jedinečný královský nástroj. Zaměřuje se jak na lidovou harfu pro začátečníky, tak i na orchestrální hru, kde účast doporučujeme studentům, kteří mají předchozí zkušenost s nástrojem. Studenti si mohou vyzkoušet harfovou souhru. Pro úplné začátečníky je určen volitelný obor. Studenti obou oborů by měli ovládat četbu not dle houslového i basového klíče. Vlastní nástroj vítán.

Tábor mi přinesl zkušenosti ve hře v orchestru. Našla jsem si nové přátele. Našla nové kontakty. Přípravu na konzervatoř. 
K. Š., 15 let, harfa, 25.7.2014

ČHTM, 11 dní
3.7. - 13.7.2019
Harfa

Mariana Jouzová, ČR

 

 

ČESKÉ DIVADLO

Studenti budou mít možnost zahrát si společně v divadelním souboru, kde si mohou vyzkoušet různá improvizační cvičení, zdokonalit vystupování na pódiu i hlasový projev. Náplň oboru tvoří nácvik scének i kratších divadelních her pod vedením našich lektorů.

 

ČHTM, 7 dní 
14.7. - 20.7.2019
České divadlo Bc. Renáta Šťastná, ČR
Česky English

14. 11. Sáva

Zítra: Leopold

GPS souřadnice

50.0749239N, 16.7829275E

 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

412328