Aktuality


Novější 1 3 5 9 13

Rezervace na sezónu ČHTM 2021 spuštěny

Datum konání: 17. 11. 2020

Elektronický rezervační formulář na jubilejní 25. sezónu je již v provozu.

Do konce listopadu budeme kontaktovat účastníky přihlášené do ČHTM 2020, kteří se kvůli změně termínu nemohli tábora účastnit, s nabídkou převodu úhrady pobytu na rok 2021. Kontaktovat budeme i předběžně přihlášené účastníky přímo s odkazem na přihláškový formulář a SMS kódem (ušetříte si vyplnění jednoho formuláře). Proto vás prosíme o trpělivost alespoň do 30.11.2020. 

Pobyt v ČHTM 2021 můžete opět dát i letos jako dárek pod stromeček. K tomu stačí do 18.12. odeslat vyplněnou přihlášku a na účet 1033817679/6100 poslat do 22.12.2020 první splátku ve výši alespoň 2000 Kč. Do poznámky k platbě napište jméno účastníka. Dárkový certifikát následně odešleme na e-mail rodiče (kontrolujte i nevyžádanou poštu - především účty gmail). Na přihlášky podané tímto způsobem můžete uplatnit Vánoční bonus 2%, který můžete kombinovat se slevou První moment 1% (přihláška do 15.12.2020 a úhrada v plné výši do 22.12.2020), nebo můžete využít Novoroční bonus 1% ke slevě První moment - přihláška do 31.12.2020 a úhrada v plné výši do 15.1.2021 nebo pouze využít slevu První moment při podání přihlášky do 15.1.2021 a úhradě v plné výši do 31.1.2021.

A POZOR, ceny uvedené na přihlášce jsme schopni garantovat pouze pro přihlášky přijaté do 31.1.2021. Následně nelze vyloučit pohyb cen směrem vzhůru, protože dotační možnosti na příští rok jsou velmi omezené.Chystané změny

Datum konání: 30. 11. 2020

Ke dni 30.11.2020 bude ukončen provoz těchto stránek u společnosti ANTEE. Na novém webu naši vedoucí usilovně pracují, ale je možné, že po nějakou dobu bude k dispozici pouze profil tábora na Facebooku (oficiální i fanouškovský), kde budou uveřejňovány všechny důležité informace. 

Po 10 letech vypověděla Expobank a.s. bez udání důvodu smlouvu o vedení bankovního účtu, Českého hudebního tábora mládeže, který bude uzavřen k 7.12.2020. Nové číslo účtu, který byl zřízen u Equa bank a.s. naleznete v sekci Základní informace. Na staré číslo účtu, které je uvedeno u videozáznamů sezóny ČHTM 2020, tedy již žádné finanční prostředky neposílejte. Děkujeme za pochopení Zdařilý návrat hudebního tábora

Datum konání: 9. 8. 2020

Zkrácená sezóna Českého hudebního tábora mládeže 2020 proběhla začátkem srpna v rekreačním zařízení Tramtáryje Horní Jelení bez vážnějších komplikací. Účastnilo se jí a nutno podotknout, že i zdárně ji dokončilo 92 studentů od 10 do 19 let z různých koutů České republiky. Poprvé v historii tábora jsme se museli obejít bez zahraničních lektorů i studentů. Několik našich účastníků však během roku trvale pobývá mimo naši republiku (např. Německo nebo Lucembursko), proto i ten letošní ročník měl lehce mezinárodní nádech. Tábor měl podtitul Cesta kolem světa, a tak i když nám naši přátelé ze zahraničí velmi chyběli, mohli si účastníci na různé národy zahrát alespoň v rámci tématického večera. I náš koncertní stan se na 8 dní stal Carnegie Hangar.

Přestože koncerty v průběhu tábora byly neveřejné, poprvé jsme je živě přenášeli na našem YouTube kanálu. Záznam všech koncertů můžete shlédnout na adrese bit.ly/chtmvideo . Kdykoli tak můžete hudební tábor s jeho koncerty absolvovat znovu a znovu. I když během dvou deštivých dní jsme se potýkali s občasnými výpadky spojení, byli jsme sami překvapení, co je v dnešní době technicky možné. Koncerty měly v některých dnech přes 50 sledujících, dokonce i z USA. Velkou zásluhu na uskutečnění všech přenosů měl vedoucí bicí sekce a technický režisér Jakub Šilar.

Dechový orchestr pod taktovkou dirigenta Hudby Hradní stráže a Policie ČR plk. Václava Blahunka vsadil na „retro“ repertoár z prvních ročníků tábora. Současní studenti tak mohli hrát skladby, které kdysi hráli jejich současní učitelé hudby. Závěrečná Kmochova skladba Muziky, muziky dirigovaná teprve šestnáctiletou a patrně jedinou modrovlasou dirigentkou na světě, studentkou volitelného oboru dirigování Amélií Cvrkalovou, rozezpívala všechny diváky v Carnegie Hangar.

Repertoár smyčcového a symfonického orchestru, jehož nejmladším dirigentem se stal bývalý student tábora Dominik Landsinger z Prahy, vsadil jak na klasická díla, tak i na filmovou hudbu.

Protože během tábora nebyly žádné výjezdní koncerty ani výlety, studenti pouze cvičili a cvičili, takže svou délkou řada závěrečných vystoupení předčila i jedenáctidenní běh.

Tábor neunikl ani pozornosti médií, a tak kromě rozhovoru a reportáže pro Český rozhlas Pardubice, natáčela u nás Česká televize během závěrečného dne další díl z dokumentárního cyklu Srdcaři. K shlédnutí zde: https://www.facebook.com/udalostivychodnicechy/videos/hudební-tábor-v-horním-jelení-odpočíváme-hudbou-/618855235667106/

Velmi mile překvapeni jsme byli kvalitou ubytování a stravování rekreačního zařízení Tramtáryje, kde vznikla nová místa, která jsme mohli využít pro zkoušky nástrojových sekcí. V budoucnu určitě využijeme více i venkovní pódium. Všem lidem, kteří o nás v Tramtáryji pečovali, patří obrovský dík.Informace k závěrečným koncertům ČHTM 2020

Datum konání: 8. 8. 2020

Vzhledem k tomu, že 8.8. odpoledne nastupuje do RZ Tramtáryje další dětský tábor, jsme nuceni učinit drobnou změnu v programu závěrečných vystoupení. Jazz Band vystoupí hned po klavírním koncertu ve 12:00. Ostatní časy závěrečných vystoupení zůstávají v platnosti: 9:30 Harfa + Zobc. flétny + Kytara, 11:00 Klavír, 12:00 Jazz Band, 13:30 Pěvecký sbor, 15:00 Symfonické orchestry (smyčcový, symfonický a dechový). S naložením zavazadel do aut pomohou vedoucí. Koncerty jsou nahrávány, proto, prosíme, využijte ke stěhování zavazadel přestávek mezi vystoupeními. Rodiče a hosté mají povolen vstup pouze do koncertní haly a na parkoviště před halou. Pro parkování aut využijte louku podél příjezdové cesty do tábora. Prosíme též o dodržování hygienických nařízení pro hromadné akce, zejména při odpoledních koncertech, kde lze očekávat více než 100 osob. Děkujeme za pochopení. 
tým ČHTMInformace k příjezdu a odjezdu účastníků tábora

Datum konání: 1. 8. 2020

Kvůli hygienickým opatřením Ministerstva zdravotnictví pro letní dětské tábory nebude letos povolen rodičům přístup do areálu rekreačního zařízení Tramtáryje. Studenty si v den příjezdu převezmeme v prostoru před koncertní halou u brány do tábora. Mějte prosím připravenou povinnou dokumentaci (vyplněnou a podepsanou bezinfekčnost, potvrzení o zdravotní způsobilosti, souhlas s ošetřením, podepsaný táborový řád, originál nebo kopii kartičky zdravotní pojišťovny, případně označené léky s popisem užívání).
Se zavazadly a ubytováním pomohou studentům vedoucí a asistenti. Prosíme směřujte svůj příjezd do tábora 1.8. mezi 11:30 a 13:30.
V průběhu tábora nejsou povolené návštěvy studentů. Koncerty v průběhu tábora jsou neveřejné. Sledujte naše webové stránky nebo Facebook pro odkaz na videopřenos z koncertů.
V den odjezdu 8.8. musí studenti vyklidit ubytovací prostory do 9:00 kvůli následnému úklidu a dezinfekci prostor. V rekreačním zařízení bude vyčleněn prostor pro zavazadla studentů a pro převlékání. Rodiče budou mít opět povolen přístup pouze do koncertní haly. Se stěhováním a nakládáním zavazadel do aut opět pomohou vedoucí a asistenti. Stěhování zavazadel bude možné z důvodu nahrávání závěrečného koncertu pouze od 9:00 do 9:30, od 12:15 do 13:30 a také v přestávkách mezi jednotlivými vystoupeními. Byli bychom rádi, aby byla většina zavazadel naložena do aut ještě před odpoledním blokem závěrečných koncertů, který začíná ve 13:30.
Kvůli aktuálním hygienickým opatřením Ministerstva zdravotnictví pro hromadné akce, prosíme návštěvníky závěrečných koncertů o zakrytí úst a nosu při vstupu do koncertní haly na odpolední koncerty v sobotu 8.8. od 13:30, kde lze očekávat účast nad 100 osob.
Děkujeme za pochopení.
tým ČHTMPokyny pro účastníky ČHTM 2020 k dispozici

V sekci Ke stažení byly umístěny pokyny pro účastníky letošního zkráceného ročníku Českého hudebního tábora mládeže v Horním Jelení včetně nezbytných formulářů, které na náš tábor potřebujete. Vzhledem k tomu, že se musíme řídit hygienickými opatřeními, která byla vydána Ministerstvem zdravotnictví ČR pro pořadatele letních dětských táborů a případně být připraveni na změnu hygienické situace v regionu, proto budou muset mít účastníci u sebe 4 podepsané látkové roušky nebo dostatek jednorázových na 8 dní.
Dále by měl každý účastník uvést na prohlášení o bezinfekčnosti nouzový kontakt na osobu, kterou budeme nuceni kontaktovat pro odvoz z tábora v případě výskytu Covid-19, což by znamenalo okamžité zrušení tábora. Věříme, že tato situace nenastane, ale lepší je být připraven, než překvapen. Letos nebudeme moci nechávat na táboře nemocné studenty, takže jakékoliv onemocnění znamená předčasný odjezd domů.
Pokud u studenta došlo v průběhu uplynulého roku ke změně zdravotního stavu, mějte prosím co nejaktuálnější potvrzení o zdravotní způsobilosti potvrzené lékařem, jinak stačí i to loňské.
V letošním roce omezujeme hotovostní operace během tábora na nezbytně nutné minimum, takže doporučujeme pro kapesné využít účet táborové banky. Umožníme i výběr hotovosti pro nákup občerstvení v RZ Tramtáryje. Z kapesného můžeme přímo odečítat úhrady fotografií, suvenýrů apod. a zůstatek po táboře vrátíme. 
Vystoupení v průběhu tábora budou neveřejná a budou streamována na internetu. Sledujte proto webovky a facebook. Tábor letos oficiálně končí 8.8.2020 v 9:00 a od 9:30 začínají závěrečné koncerty, což je akce do 1000 osob. Je to jediný způsob, jak rodičům umožnit naživo shlédnout, co se studenti naučili. Pohyb po RZ Tramtáryje však bude v den odjezdu omezen z důvodu střídání skupin. Přístup bude umožněn pouze do haly. Z toho důvodu není možné letos zajistit obědy pro rodiče. V pokynech najdete kontakty na restaurace v okolí. 
Do 6.7.2020 posílejte případné klavírní korepetice na Talent Show.
Do 9.7.2020 posílejte případné formuláře přání.
Přejeme vám klidné léto a těšíme se na viděnou v Horním Jelení!
tým ČHTMPřihlášky na poslední chvíli a lektor(ka) klavíru

Do Českého hudebního tábora mládeže v Horním Jelení v termínu od 1.8. do 8.8.2020 se můžete hlásit i po uzávěrce přihlášek, ale pouze s vlastní nebo vypůjčenou polokošilí (rádi vám ji půjčíme). Nějaká volná místa hlavně ve sboru, zobcových flétnách, kytarovém souboru a českém divadle ještě jsou. Většina dalších vypsaných nástrojových slev (fagot, lesní roh, kontrabas aj.) je také stále nevyužita, tak neváhejte a koukněte do sekce Základní informace a pošlete přihlášku, doporučujeme tu v PDF v sekci Ke stažení. Možnost přihlásit se na náš tábor skončí 9.7.2020.
A ještě POZOR! Český hudební tábor mládeže hledá lektora či lektorku klavírní souhry a klavírního korepetitora či korepetitorku od 1.8. do 8.8.2020. Pokud o někom šikovném víte (může to být i student vyššího ročníku konzervatoře), řekněte mu o našem skvělém táboře. Těšíme se na vás!Slevy na poslední chvíli

Jen 10 dní zbývá do oficiální uzávěrky přihlášek pro letošní zkrácený ročník Českého hudebního tábora mládeže, který se uskuteční od 1.8. do 8.8.2020 v RZ Tramtáryje Horní Jelení. Ještě stále máme volná místa, ale nezbývá jich mnoho. Například klavírní souhře je doslova narváno, proto registrujeme již jen náhradníky. V jiných oborech jako třeba kytarový soubor, pěvecký sbor nebo české divadlo stále vyhlížíme studenty, abychom mohli tyto obory otevřít. Proto byly vypsány slevy na poslední chvíli v celkové výši 5500 Kč, které platí až do jejich rozebrání nebo kapacitního naplnění tábora. 
Více informací o slevách pro jednotlivé nástroje získáte v sekci Základní informace. Pro poskytnutí slevy na hudební nástroj je potřeba zaslat doporučení od učitele hudby, u ostatních slev (české divadlo, pěvecký sbor) to není třeba, stačí nám podaná přihláška. Formulář potvrzení získáte v sekci Ke stažení. Doporučení zašlete až poté, co bude Vaše přihláška zaregistrována a vy budete mít jistotu, že Vám sleva neutekla. Případné další informace či rezervace slev na tel. 723 130 004, případně e-mailem na info@chtm.cz.Sezóna ČHTM 2020 vs. Covid-19

Datum konání: 23. 3. 2020

Podobně jako nad řadou mezinárodních kulturních i sportovních akcí, visí i nad konáním Českého hudebního tábora mládeže v roce 2020 velký otazník. 
První komplikace přišly již zkraje února, dávno před vypuknutím epidemie. Tehdy jsme se dověděli, že hotel Poutní dům bude přes léto v rekonstrukci a k dispozici bude pouze hotelová restaurace. Díky pomoci rodičů jednoho z našich studentů se nám podařilo zajistit nově rekonstruované apartmánové domy v Dolní Hedeči. Jediným omezením byl počet účastníků na 1. a 2. běhu. Kvůli tomu došlo i ke změně hlavních oborů na 3. běhu v Horním Jelení na dechový orchestr a smyčcový orchestr. Proti tomu, co mělo přijít, to však byla naprostá banalita.
Uzavření škol, vyhlášení karanténních opatření, následné vyhlášení nouzového stavu 12.3.2020, omezení volného pohybu osob a uzavření hranic ČR zasadilo vážnou ránu našim plánům na letošní léto.
V tuto chvíli máme zpracováno několik scénářů, jakým způsobem letošní ročník proběhne, od tábora téměř podle původního plánu pouze s omezením na účastníky pouze z ČR (optimistická varianta), přes tábor na omezený počet dnů, pravděpodobně v srpnovém termínu (realistická varianta, protože v červenci se nejspíš budeme potýkat s nedostatkem vedoucích z důvodu prodloužení zkouškového období na českých vysokých školách) až po odložení tábora na rok 2021 (katastrofický scénář v případě dalších vln onemocnění Covid-19).
Bude záležet, kdy dojde k ukončení nouzového stavu v ČR a jak dlouho zůstanou uzavřené školy. Pokud máte termín splatnosti táborového poplatku v těchto dnech, platbu zatím neposílejte. Termín splatnosti tábora je posunutý do 15.5.2020. Všechny účastníky budeme informovat o změnách, jakmile bude jasné, k jakému scénáři dojde. Pokud vám letošní změny nebudou vyhovovat, nabídneme vám převod účasti na na rok 2021. Prosíme vás tedy o trpělivost, přejeme vám pevné zdraví v těchto náročných dnech a zachovejte nám, prosím, přízeň.

tým ČHTM

ubytovani_hedec_divky.jpg ubytovani_hedec_chlapci.jpg tramtaryje.jpg

  ubytování Hedeč - dívky              ubytování Hedeč - chlapci            rekonstrukce RZ v H. JeleníAdventní koncert ČHTM v Senátu

Datum konání: 8. 12. 2019

Tradiční setkání současných i bývalých studentů Českého hudebního tábora mládeže se letos uskuteční o 2. adventní neděli 8.12.2019 v 16:00 v budově Senátu v Praze. Děje se tak na pozvání 1. místopředsedy horní komory Parlamentu ČR Mgr. Jiřího Růžičky, který byl v letech 1990 – 2018 ředitelem Gymnázia Jana Keplera na Praze 6 a poskytoval současným i bývalým studentům hudebního tábora prostory gymnázia pro nácvik všech dosavadních adventních koncertů. Přijeďte nasát atmosféru adventní Prahy a užít si slavnostní atmosféru koncertu v Senátu. Formulář k rezervaci míst naleznete na našem facebookovém profilu https://www.facebook.com/CeskyHudebniTaborMladeze/

.koncert_v_senatu.jpgNovější 1 3 5 9 13

Česky English

27. 11. Xenie

Zítra: René

GPS souřadnice

Horní Jelení
50.0523172N, 16.0713917E 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

445875