Aktuality


Novější 1 3 5 8 12

Informace k závěrečným koncertům ČHTM 2020

Datum konání: 8. 8. 2020

Vzhledem k tomu, že 8.8. odpoledne nastupuje do RZ Tramtáryje další dětský tábor, jsme nuceni učinit drobnou změnu v programu závěrečných vystoupení. Jazz Band vystoupí hned po klavírním koncertu ve 12:00. Ostatní časy závěrečných vystoupení zůstávají v platnosti: 9:30 Harfa + Zobc. flétny + Kytara, 11:00 Klavír, 12:00 Jazz Band, 13:30 Pěvecký sbor, 15:00 Symfonické orchestry (smyčcový, symfonický a dechový). S naložením zavazadel do aut pomohou vedoucí. Koncerty jsou nahrávány, proto, prosíme, využijte ke stěhování zavazadel přestávek mezi vystoupeními. Rodiče a hosté mají povolen vstup pouze do koncertní haly a na parkoviště před halou. Pro parkování aut využijte louku podél příjezdové cesty do tábora. Prosíme též o dodržování hygienických nařízení pro hromadné akce, zejména při odpoledních koncertech, kde lze očekávat více než 100 osob. Děkujeme za pochopení. 
tým ČHTMInformace k příjezdu a odjezdu účastníků tábora

Datum konání: 1. 8. 2020

Kvůli hygienickým opatřením Ministerstva zdravotnictví pro letní dětské tábory nebude letos povolen rodičům přístup do areálu rekreačního zařízení Tramtáryje. Studenty si v den příjezdu převezmeme v prostoru před koncertní halou u brány do tábora. Mějte prosím připravenou povinnou dokumentaci (vyplněnou a podepsanou bezinfekčnost, potvrzení o zdravotní způsobilosti, souhlas s ošetřením, podepsaný táborový řád, originál nebo kopii kartičky zdravotní pojišťovny, případně označené léky s popisem užívání).
Se zavazadly a ubytováním pomohou studentům vedoucí a asistenti. Prosíme směřujte svůj příjezd do tábora 1.8. mezi 11:30 a 13:30.
V průběhu tábora nejsou povolené návštěvy studentů. Koncerty v průběhu tábora jsou neveřejné. Sledujte naše webové stránky nebo Facebook pro odkaz na videopřenos z koncertů.
V den odjezdu 8.8. musí studenti vyklidit ubytovací prostory do 9:00 kvůli následnému úklidu a dezinfekci prostor. V rekreačním zařízení bude vyčleněn prostor pro zavazadla studentů a pro převlékání. Rodiče budou mít opět povolen přístup pouze do koncertní haly. Se stěhováním a nakládáním zavazadel do aut opět pomohou vedoucí a asistenti. Stěhování zavazadel bude možné z důvodu nahrávání závěrečného koncertu pouze od 9:00 do 9:30, od 12:15 do 13:30 a také v přestávkách mezi jednotlivými vystoupeními. Byli bychom rádi, aby byla většina zavazadel naložena do aut ještě před odpoledním blokem závěrečných koncertů, který začíná ve 13:30.
Kvůli aktuálním hygienickým opatřením Ministerstva zdravotnictví pro hromadné akce, prosíme návštěvníky závěrečných koncertů o zakrytí úst a nosu při vstupu do koncertní haly na odpolední koncerty v sobotu 8.8. od 13:30, kde lze očekávat účast nad 100 osob.
Děkujeme za pochopení.
tým ČHTMPokyny pro účastníky ČHTM 2020 k dispozici

V sekci Ke stažení byly umístěny pokyny pro účastníky letošního zkráceného ročníku Českého hudebního tábora mládeže v Horním Jelení včetně nezbytných formulářů, které na náš tábor potřebujete. Vzhledem k tomu, že se musíme řídit hygienickými opatřeními, která byla vydána Ministerstvem zdravotnictví ČR pro pořadatele letních dětských táborů a případně být připraveni na změnu hygienické situace v regionu, proto budou muset mít účastníci u sebe 4 podepsané látkové roušky nebo dostatek jednorázových na 8 dní.
Dále by měl každý účastník uvést na prohlášení o bezinfekčnosti nouzový kontakt na osobu, kterou budeme nuceni kontaktovat pro odvoz z tábora v případě výskytu Covid-19, což by znamenalo okamžité zrušení tábora. Věříme, že tato situace nenastane, ale lepší je být připraven, než překvapen. Letos nebudeme moci nechávat na táboře nemocné studenty, takže jakékoliv onemocnění znamená předčasný odjezd domů.
Pokud u studenta došlo v průběhu uplynulého roku ke změně zdravotního stavu, mějte prosím co nejaktuálnější potvrzení o zdravotní způsobilosti potvrzené lékařem, jinak stačí i to loňské.
V letošním roce omezujeme hotovostní operace během tábora na nezbytně nutné minimum, takže doporučujeme pro kapesné využít účet táborové banky. Umožníme i výběr hotovosti pro nákup občerstvení v RZ Tramtáryje. Z kapesného můžeme přímo odečítat úhrady fotografií, suvenýrů apod. a zůstatek po táboře vrátíme. 
Vystoupení v průběhu tábora budou neveřejná a budou streamována na internetu. Sledujte proto webovky a facebook. Tábor letos oficiálně končí 8.8.2020 v 9:00 a od 9:30 začínají závěrečné koncerty, což je akce do 1000 osob. Je to jediný způsob, jak rodičům umožnit naživo shlédnout, co se studenti naučili. Pohyb po RZ Tramtáryje však bude v den odjezdu omezen z důvodu střídání skupin. Přístup bude umožněn pouze do haly. Z toho důvodu není možné letos zajistit obědy pro rodiče. V pokynech najdete kontakty na restaurace v okolí. 
Do 6.7.2020 posílejte případné klavírní korepetice na Talent Show.
Do 9.7.2020 posílejte případné formuláře přání.
Přejeme vám klidné léto a těšíme se na viděnou v Horním Jelení!
tým ČHTMPřihlášky na poslední chvíli a lektor(ka) klavíru

Do Českého hudebního tábora mládeže v Horním Jelení v termínu od 1.8. do 8.8.2020 se můžete hlásit i po uzávěrce přihlášek, ale pouze s vlastní nebo vypůjčenou polokošilí (rádi vám ji půjčíme). Nějaká volná místa hlavně ve sboru, zobcových flétnách, kytarovém souboru a českém divadle ještě jsou. Většina dalších vypsaných nástrojových slev (fagot, lesní roh, kontrabas aj.) je také stále nevyužita, tak neváhejte a koukněte do sekce Základní informace a pošlete přihlášku, doporučujeme tu v PDF v sekci Ke stažení. Možnost přihlásit se na náš tábor skončí 9.7.2020.
A ještě POZOR! Český hudební tábor mládeže hledá lektora či lektorku klavírní souhry a klavírního korepetitora či korepetitorku od 1.8. do 8.8.2020. Pokud o někom šikovném víte (může to být i student vyššího ročníku konzervatoře), řekněte mu o našem skvělém táboře. Těšíme se na vás!Slevy na poslední chvíli

Jen 10 dní zbývá do oficiální uzávěrky přihlášek pro letošní zkrácený ročník Českého hudebního tábora mládeže, který se uskuteční od 1.8. do 8.8.2020 v RZ Tramtáryje Horní Jelení. Ještě stále máme volná místa, ale nezbývá jich mnoho. Například klavírní souhře je doslova narváno, proto registrujeme již jen náhradníky. V jiných oborech jako třeba kytarový soubor, pěvecký sbor nebo české divadlo stále vyhlížíme studenty, abychom mohli tyto obory otevřít. Proto byly vypsány slevy na poslední chvíli v celkové výši 5500 Kč, které platí až do jejich rozebrání nebo kapacitního naplnění tábora. 
Více informací o slevách pro jednotlivé nástroje získáte v sekci Základní informace. Pro poskytnutí slevy na hudební nástroj je potřeba zaslat doporučení od učitele hudby, u ostatních slev (české divadlo, pěvecký sbor) to není třeba, stačí nám podaná přihláška. Formulář potvrzení získáte v sekci Ke stažení. Doporučení zašlete až poté, co bude Vaše přihláška zaregistrována a vy budete mít jistotu, že Vám sleva neutekla. Případné další informace či rezervace slev na tel. 723 130 004, případně e-mailem na info@chtm.cz.Sezóna ČHTM 2020 vs. Covid-19

Datum konání: 23. 3. 2020

Podobně jako nad řadou mezinárodních kulturních i sportovních akcí, visí i nad konáním Českého hudebního tábora mládeže v roce 2020 velký otazník. 
První komplikace přišly již zkraje února, dávno před vypuknutím epidemie. Tehdy jsme se dověděli, že hotel Poutní dům bude přes léto v rekonstrukci a k dispozici bude pouze hotelová restaurace. Díky pomoci rodičů jednoho z našich studentů se nám podařilo zajistit nově rekonstruované apartmánové domy v Dolní Hedeči. Jediným omezením byl počet účastníků na 1. a 2. běhu. Kvůli tomu došlo i ke změně hlavních oborů na 3. běhu v Horním Jelení na dechový orchestr a smyčcový orchestr. Proti tomu, co mělo přijít, to však byla naprostá banalita.
Uzavření škol, vyhlášení karanténních opatření, následné vyhlášení nouzového stavu 12.3.2020, omezení volného pohybu osob a uzavření hranic ČR zasadilo vážnou ránu našim plánům na letošní léto.
V tuto chvíli máme zpracováno několik scénářů, jakým způsobem letošní ročník proběhne, od tábora téměř podle původního plánu pouze s omezením na účastníky pouze z ČR (optimistická varianta), přes tábor na omezený počet dnů, pravděpodobně v srpnovém termínu (realistická varianta, protože v červenci se nejspíš budeme potýkat s nedostatkem vedoucích z důvodu prodloužení zkouškového období na českých vysokých školách) až po odložení tábora na rok 2021 (katastrofický scénář v případě dalších vln onemocnění Covid-19).
Bude záležet, kdy dojde k ukončení nouzového stavu v ČR a jak dlouho zůstanou uzavřené školy. Pokud máte termín splatnosti táborového poplatku v těchto dnech, platbu zatím neposílejte. Termín splatnosti tábora je posunutý do 15.5.2020. Všechny účastníky budeme informovat o změnách, jakmile bude jasné, k jakému scénáři dojde. Pokud vám letošní změny nebudou vyhovovat, nabídneme vám převod účasti na na rok 2021. Prosíme vás tedy o trpělivost, přejeme vám pevné zdraví v těchto náročných dnech a zachovejte nám, prosím, přízeň.

tým ČHTM

ubytovani_hedec_divky.jpg ubytovani_hedec_chlapci.jpg tramtaryje.jpg

  ubytování Hedeč - dívky              ubytování Hedeč - chlapci            rekonstrukce RZ v H. JeleníAdventní koncert ČHTM v Senátu

Datum konání: 8. 12. 2019

Tradiční setkání současných i bývalých studentů Českého hudebního tábora mládeže se letos uskuteční o 2. adventní neděli 8.12.2019 v 16:00 v budově Senátu v Praze. Děje se tak na pozvání 1. místopředsedy horní komory Parlamentu ČR Mgr. Jiřího Růžičky, který byl v letech 1990 – 2018 ředitelem Gymnázia Jana Keplera na Praze 6 a poskytoval současným i bývalým studentům hudebního tábora prostory gymnázia pro nácvik všech dosavadních adventních koncertů. Přijeďte nasát atmosféru adventní Prahy a užít si slavnostní atmosféru koncertu v Senátu. Formulář k rezervaci míst naleznete na našem facebookovém profilu https://www.facebook.com/CeskyHudebniTaborMladeze/

.koncert_v_senatu.jpgNový rezervační formulář

Datum konání: 5. 12. 2019

Pro všechny zájemce o účast v Českém hudebním táboře mládeže jsme zprovoznili nový rezervační formulář, na který se dostanete přes odkaz v menu. K vyplnění elektronické přihlášky se dostanete až pomocí odkazu, který obdržíte e-mailem spolu s potvrzením rezervace (prosím kontrolujte i nevyžádanou poštu). Pro vyplnění přihlášky budete opět potřebovat číslo rezervace z emailové zprávy a autorizační kód, který obdrží rodič / zákonný zástupce SMS zprávou. Dnes začínáme s rozesíláním předběžných rezervací studentům, kteří se tábora účastnili loni. Tyto předběžné rezervace platí do 31.12.2019. Možnost využít Vánoční bonus 2% ke slevě První moment vyprší již 15.12.2019.K 30. výročí sametové revoluce

log_37_2.jpgNebýt počátku sametové revoluce před 30 lety, nevznikl by ani Český hudební tábor mládeže. Zakladatele tábora Patera Waltera Marka totiž dohnal komunistický režim k emigraci v roce 1949, jinak by nejspíš skončil na mnoho let ve vězení, v tom lepším případě. V emigraci v USA poznal v polovině 60. let zakladatele tábora krásných umění Blue Lake manžele Stansellovy. Myšlenka ho natolik zaujala, že se stal na více než 40 let dobrovolným pokladníkem této neziskové organizace. Nebýt pádu totalitního režimu v roce 1989, nemohla by se tato úžasná myšlenka dostat do České republiky. Važme si proto svobody, kterou máme, a pečujme o ni. K 30. výročí sametové revoluce, přinášíme našim studentům dárek v podobě přihlášky na nadcházející sezónu, která bude s malou pauzou trvat celý měsíc a poprvé se uskuteční na 2 různých místech. Chystáme se otevřít 4 nové hlavní obory. 

Přihláška na sezónu 2020 je k dispozici v sekci Ke stažení ve formátu PDF. Na zprovoznění elektronických formulářů zatím pracujeme. Pobyt v ČHTM 2020 můžete dát i letos jako dárek pod stromeček. K tomu stačí do 18.12. odeslat vyplněnou přihlášku a na účet 5129451307/4000 poslat první splátku ve výši alespoň 2000 Kč. Jako variabilní symbol uveďte rodné číslo účastníka, které zároveň napište na přihlášku. Do poznámky k platbě napište jméno účastníka. Dárkový certifikát následně odešleme na vaši adresu a pro jistotu i na váš e-mail, kdyby náhodou poštovní sobi zabloudili. Na přihlášky podané tímto způsobem můžete uplatnit Vánoční bonus 2%, který můžete kombinovat se slevou První moment 2% (úhrada v plné výši do 20.12.2019), nebo můžete využít Novoroční bonus 1% ke slevě První moment - přihláška do 31.12.2019 a úhrada v plné výši do 15.1.2020 nebo pouze využít slevu První moment při podání přihlášky do 15.1.2020 a úhradě v plné výši do 31.1.2020. A POZOR, ceny uvedené na přihlášce jsme schopni garantovat pouze pro přihlášky přijaté do 31.1.2020.Vydařená premiéra pod Sněžníkem

Během letošního, v pořadí již 23. ročníku, Českého hudebního tábora mládeže, který letos poprvé probíhal na Hoře Matky Boží se vystřídalo na 160 studentů z České republiky, Slovenska, Litvy, Lotyšska a Spojených států. Nové působiště nás přivítalo skvěle připraveným zázemím, které se všem účastníkům velmi líbilo. V úvodní části tábora jsme plně využili kapacitu jak poutního domu, tak i kláštera včetně přistýlek. Tábora se totiž účastnilo i 6 žáků místní ZUŠ, z nichž většina „na kopečku“ nocovala.
Sezónu zahájil v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie koncert Pražského flétnového kvarteta. Smyčcový i dechový orchestr obsadily oba klášterní sály. Harfový obor využíval k nácviku klášterní kapli. V poutním domě, kde bylo hlavní ubytovací a stravovací zázemí, zkoušel flétnový obor a pěvecký sbor, který byl ve 2. běhu nahrazen kytarovým souborem. Klavíristy čekala každé ráno cesta dolů z kopce do Základní umělecké školy Králíky, kde probíhala výuka klavírní souhry. Na rozdíl od zbytku tábora čekal na klavíristy oběd ve školní jídelně, která vařila opravdu znamenitě. Ve dnech volna se klavíristé stravovali v nedaleké restauraci U Lípy. Pro klavíristy to byla určitá kompenzace za větší část dne, kterou trávili mimo tábor. Na Hedeč je vždy odpoledne vyvezl autobus, byli tak ušetřeni náročného stoupání.
Velký ohlas zaznamenávala vystoupení našich studentů, která se těšila větší a větší oblibě místního publika. Tradiční pověstné horko hornojelenského táborového stanu během závěrečných koncertů bylo nahrazeno reprezentativním zázemím sálu ZUŠ Králíky a obzvláště pak klubu Střelnice v Králíkách, kde se v pátek 12. července dokonce uskutečnila světová premiéra skladby amerického skladatele Jasona Nitsche v podání symfonického dechového orchestru pod taktovkou amerického dirigenta Roberta Cesario.
Velice rádi jsme se zapojili do tradiční kulturní události Vím já kostelíček, kde kromě našich lektorů a místních umělců vystupoval i varhanní virtuos prof. Václav Uhlíř, který měl pro naše klavírní studenty připravenu komentovanou prohlídku varhan v heřmanickém kostele.
V rámci výjezdního koncertu jsme spojili obě tradice několika posledních let, a sice uspořádat jeden z koncertů orchestru mimo tábor a vystoupit pro spoluobčany, kteří na naše koncerty běžně zavítat nemohou. Ve čtvrtek 11. července jsme zpříjemnili jedno odpoledne obyvatelům Domova důchodců sv. Zdislavy v Červené Vodě, kde vystoupil smyčcový orchestr, pěvecký sbor, harfový a klavírní obor.
Byli jsme nadšení ze skvělého přístupu a vstřícnosti místních lidí, s nimiž jsme denně přicházeli do styku. Snad jediné, na co si letos museli účastníci tábora zvykat, bylo chladné horské podnebí. Některé účastníky včetně pana dirigenta potrápilo na začátku 2. běhu nachlazení, ale jinak se tábor obešel bez vážnějších zdravotních komplikací.
Králíky nasadily laťku hudebních táborů opravdu vysoko, zejména pokud jde o kvalitu sociálních zařízení, ubytování a koncertní zázemí. Velkou předností Horního Jelení je lepší táborová atmosféra a kompaktnost tábora, protože vše je blízko a pod kontrolou. Proto Horní Jelení dostane v příštím roce šanci, byť delší část sezóny se stále odehraje v Králíkách, kde bude tábor v podobném rozsahu jako letos od 8.7. do 25.7.2020. Na začátku srpna se hudební tábor na týden do Horního Jelení vrátí. Plánujeme tam otevřít 3. běh se zaměřením na jazz band, komorní dechové a smyčcové soubory, zobcové flétny, kytaru a divadlo. Sezóna by tedy s přestávkou měla trvat celý měsíc a bude završena v sobotu 8.8.2020 v Horním Jelení.Novější 1 3 5 8 12