Aktuality


Pokyny pro účastníky ČHTM 2019 k dispozici

Datum konání: 6. 6. 2019

V sekci Ke stažení byly uveřejněny Pokyny pro účastníky ČHTM 2019 v Králíkách včetně večerních programů, formuláře výpisu ze zdravotní dokumentace, mapy města Králíky. S pokyny se tentokrát pečlivě seznamte, neboť letošní tábor je v mnohém odlišný.
Pokud máte objednaný vlastní spací pytel a polštář, nezapomeňte doma vlastní prostěradlo, jinak nebude možné slevu z pobytu uplatnit a cenu tábora bude nutné doplatit.
Formulář přání týkající se stravy, zdravotních omezení, dopravy a objednávky jídel pro rodinné příslušníky v den příjezdu a odjezdu není v tuto chvíli k dispozici v elektronické podobě. Prosím, použijte formulář, který je součástí pokynů, vyplňte jej, naskenujte a pošlete na info@chtm.cz nejpozději 15 dnů před nástupem na tábor.  
Podobně jako loni platí povinnost účastníků odevzdat podepsaný slib studenta při příjezdu do tábora. Studenti do 18 let mají povinnost odevzdat formulář o zdravotní způsobilosti potvrzený lékařem (platnost 2 roky) a souhlas zákonných zástupců s případným ošetřením. Všichni účastníci musí přivézt s sebou potvrzení o bezinfekčnosti a kartičku zdravotní pojišťovny nebo její kopii. 
Součástí potvrzení o bezinfekčnosti je souhlas účastníků (zákonných zástupců) s úhradou veškerých případných zdravotnických poplatků. 
Studenti klavíru mají povinnost přivézt si s sebou boty na přezutí (nejlépe tenisky s bílou podrážkou). 
Zájemci se mohou opět přihlásit na koncertní vystoupení na Talent Show ve středu 10.7.2019 od 19:30 a ve čtvrtek 18.7.2019 (koncertní program) se zasláním korepetic do 23.6.2019. na info@chtm.cz nebo ČHTM o.p.s., Kolářského 390, 533 74 Horní Jelení. 
Přihlášky na poslední chvíli

Datum konání: 28. 5. 2019

Do Českého hudebního tábora mládeže v Králíkách v termínu od 3.7. do 20.7.2019 se můžete hlásit i po uzávěrce přihlášek, ale pouze s vlastní nebo vypůjčenou polokošilí (rádi vám ji půjčíme). Nějaká volná místa hlavně na 2. běhu ještě jsou. Potřebujeme obsadit divadelní obor od 14.7. do 20.7.2019. Pokud doma rádi hrajete na rodiče divadlo, můžete si to natrénovat u nás na táboře za nižší cenu.  Většina dalších vypsaných nástrojových slev (fagot, klarinet, saxofon, lesní roh, trombon, viola violoncello, kontrabas aj.) je také stále nevyužita, tak neváhejte a koukněte do sekce Základní informace a pošlete přihlášku, doporučujeme tu v PDF v sekci Ke stažení.
A ještě POZOR! Český hudební tábor mládeže hledá lektora či lektorku klavírní souhry a klavírního korepetitora či korepetitorku pro 1. běh od 3.7. do 13.7.2019. Pokud o někom šikovném víte (může to být i student vyššího ročníku konzervatoře), řekněte mu o našem skvělém táboře. Těšíme se na vás!Nástrojové slevy vypsány

Datum konání: 15. 4. 2019

Pouhý měsíc zbývá do uzávěrky přihlášek na letošní ročník Českého hudebního tábora mládeže. S platností od 15.4.2019 do kapacitního naplnění tábora vyhlašujeme nástrojové slevy v celkové výši 10500 Kč. Tyto slevy je možné poskytnout pouze pro NOVĚ zaregistrované přihlášky nebo pro rozšíření registrace z 1 běhu na 2 běhy. 
Více informací o slevách pro jednotlivé nástroje získáte v sekci Základní informace. Pro poskytnutí slevy na hudební nástroj je potřeba zaslat doporučení od učitele hudby. U nehudebních oborů postačí podaná přihláška. Formulář potvrzení získáte v sekci Ke stažení. Doporučení zašlete až poté, co bude Vaše přihláška zaregistrována a vy budete mít jistotu, že Vám sleva neutekla. Případné další informace či rezervace slev na tel. 723 130 004, případně e-mailem na info@chtm.cz.Darujte pobyt v ČHTM 2019 k Vánocům

Přihlášky na sezónu 2019 jsou k dispozici v sekci Ke stažení ve formátu PDF. Na zprovoznění elektronických formulářů zatím pracujeme, předpokládané spuštění je 7.12. Pobyt v ČHTM 2019 můžete dát i letos jako dárek pod stromeček. K tomu stačí do 18.12. odeslat vyplněnou přihlášku a na účet 5129451307/4000 první splátku ve výši alespoň 1000 Kč. Jako variabilní symbol uveďte rodné číslo účastníka, které zároveň napište na přihlášku. Do poznámky k platbě napište jméno účastníka. Dárkový certifikát následně odešleme na vaši adresu a pro jistotu i na váš e-mail, kdyby náhodou poštovní sobi zabloudili. Na přihlášky podané tímto způsobem platí Vánoční bonus 1%, který můžete kombinovat se slevou První moment 2% (úhrada v plné výši do 10.1.2019) nebo pouze využít slevu První moment - úhrada v plné výši do 31.1.2019. A POZOR, ceny uvedené na přihlášce jsme schopni garantovat pouze pro přihlášky přijaté do 31.12.2018.Adventní koncert ČHTM 2018

Datum konání: 9. 12. 2018

adventni_koncert.jpgStejně jako loni, tak i v letošním roce se sejdou studenti, vedoucí a učitelé Českého hudebního tábora mládeže v adventní Praze, aby společně nacvičili repertoár na Adventní koncert, který se uskuteční v neděli 9. prosince od 16:00 v Kasárnách Karlín v Praze. V programu zazní mimo jiné skladby J. J. Ryby, J. S. Bacha, T. N. Koutníka a P. I. Čajkovského nebo třeba světová premiéra skladby Jazz Christmas dirigenta orchestru Dominika Landsingera, který působí v ČHTM jako vedoucí oddílu a houslové sekce.
Přijeďte zavzpomínat na letní působení ČHTM v Horním Jelení, vychutnat kouzlo předvánoční Prahy a podpořit tento jedinečný hudebně vzdělávací projekt v České republice, který otevře svou 23. sezónu na Hoře Matky Boží u města Králíky 3. července 2019. Vstupné je dobrovolné.XXII. ročník ČHTM

Datum konání: 4. 8. 2018

Na XXII. ročník Českého hudebního tábora mládeže zavítalo celkem 204 studentů a 36 učitelů a vedoucích ze 4 zemí (České republiky, Slovenska, USA a Číny).
Táborovou sezónu zahájil harfový koncert kvarteta rodiny Jouzových Prah-A-harP Quartet, který se netradičně uskutečnil v kostele Nejsvětější Trojice v Horním Jelení.
V 1. běhu se studenti zdokonalovali ve hře v symfonických orchestrech, souboru zobcových fléten, pěveckém sboru, klavírní i harfové souhře. 
Kromě pravidelných večerních koncertů na studenty čekal 24.7. výjezdní večerní koncert v kostele Povýšení sv. Kříže v Litomyšli, který se konal u příležitosti 100. výročí narození zakladatele Českého hudebního tábora mládeže Patera Waltera Marka. Právě z Litomyšle Pater Marek téměř před 70 lety šťastnou náhodou uprchl při zatýkání Státní bezpečností a byl nucen odejít do emigrace, nejprve do Německa a v roce 1951 do USA.
Výjezdní koncert doplnila prohlídka historického centra města, které je v seznamu památek UNESCO nebo prohlídka kostela.
Tým oddílových vedoucích si letos v rámci večerních aktivit připravil zajímavou noční hru zaměřenou na poskytování první pomoci. Hra volně navazovala na loňské požárně evakuační cvičení. Studenti byli svědky mnoha věrně vyhlížejících situací, jako třeba hypoglykemického šoku, epileptického záchvatu nebo autohavárie, která byla "přístupná" pouze starším oddílům. Jednotlivé situace je měly naučit, jak poskytovat první pomoc do příjezdu záchranné služby. 
Velký ohlas měl také westernový večer, kdy se koncertní hala proměnila na jeden večer v saloon, kde se hrálo na piano, tančilo, hrály karty, snad jen místo "ohnivé vody" tekla proudem malinovka.
O své zkušenosti s letošním výměnným pobytem v táboře Blue Lake v USA a v americké hostitelské rodině se s účastníky tábora podělili klavíristé Jiří Matoušek a Jiří Svatoš.
Zahájení II. běhu obstaral svým recitálem ruský klavírista Vsevolod Tokmakov. Na 2. běhu harfy nahradila kytara a pěvecký sbor vystřídalo české divadlo. Ostatní obory zůstaly stejné.
Jak dirigent smyčcového a symfonického orchestru Dr. Paul Kim, tak i nový dirigent symfonického dechového orchestru a jazz bandu Dr. Robert James Cesario z USA si pochvalovali hudební úroveň mladých českých hudebníků. Oba orchestry zvládly nacvičovat v koncertním stanu i navzdory velkému horku. Díky dechovému orchestru zazněla evropská premiéra několika skladeb mladého amerického dirigenta Jasona Nitsche.
Letošní sezóna byla také ve znamení loučení Českého hudebního tábora mládeže s Horním Jelením. Protože do konce června nebyl znám nový majitel rekreačního zařízení Radost, byli jsme nuceni hledat nové působiště pro náš tábor, kterým se od 3.7. do 20.7.2019 stane Hora Matky Boží u města Králíky. Věříme, že půjde pouze o loučení dočasné, a že se brzy podaří vlastnictví areálu vyřešit a hudební tábor se bude moci do Horního Jelení opět vrátit. Pokyny pro účastníky ČHTM 2018 k dispozici

Datum konání: 14. 6. 2018

V sekci Ke stažení byly uveřejněny Pokyny pro účastníky ČHTM 2018 v Horním Jelení včetně večerních programů, formuláře výpisu ze zdravotní dokumentace, map okolí Horního Jelení. Formulář přání týkající se stravy, zdravotních omezení, dopravy a objednávky jídel pro rodinné příslušníky v den příjezdu a odjezdu není v tuto chvíli k dispozici v elektronické podobě. Prosím, použijte formulář, který je součástí pokynů, vyplňte jej, naskenujte a pošlete na info@chtm.cz nejpozději 15 dnů před nástupem na tábor.  
Podobně jako loni platí povinnost účastníků odevzdat podepsaný slib studenta při příjezdu do tábora. Studenti do 18 let mají povinnost odevzdat formulář o zdravotní způsobilosti potvrzený lékařem (platnost 1 rok) a souhlas zákonných zástupců s případným ošetřením. Všichni účastníci musí přivézt s sebou potvrzení o bezinfekčnosti a kartičku zdravotní pojišťovny nebo její kopii. 
Součástí potvrzení o bezinfekčnosti je souhlas účastníků (zákonných zástupců) s úhradou veškerých případných zdravotnických poplatků. 
Studenti klavíru a pěveckého sboru mají povinnost přivézt si s sebou boty na přezutí (nejlépe tenisky s bílou podrážkou). 
Zájemci se mohou opět přihlásit na koncertní vystoupení na Talent Show v pondělí 23.7.2018 od 19:30 a ve čtvrtek 2.8.2018 (koncertní program) se zasláním korepetic do 27.6.2018. na info@chtm.cz nebo ČHTM o.p.s., Kolářského 390, 533 74 Horní Jelení. Další Talent Show ve středu 25.7. a v pátek 3.8. od 20:30 mají neoficiální program, ale koncertní vystoupení jsou také možná do obsazení kapacity.Nástrojové slevy, zobcové flétny také ve 2. běhu

Datum konání: 5. 5. 2018

Také ve 2. běhu otevíráme pro velký zájem obor Soubor zobcových fléten. 

S platností od 5.5.2018 do kapacitního naplnění tábora vyhlašujeme nástrojové slevy v celkové výši 10500 Kč. Tyto slevy je možné poskytnout pouze pro NOVĚ zaregistrované přihlášky nebo pro rozšíření registrace z 1 běhu na 2 běhy. 
Více informací o slevách pro jednotlivé nástroje získáte v sekci Základní informace. Pro poskytnutí slevy na hudební nástroj je potřeba zaslat doporučení od učitele hudby. U nehudebních oborů postačí podaná přihláška. Formulář potvrzení získáte v sekci Ke stažení. Doporučení zašlete až poté, co bude Vaše přihláška zaregistrována a vy budete mít jistotu, že Vám sleva neutekla. Případné další informace či rezervace slev na tel. 723 130 004, případně e-mailem na info@chtm.cz.Přihlášky pro sezónu 2018 v provozu

Datum konání: 12. 12. 2017

Přihlášky do ČHTM 2018 jsou nyní k dispozici jak ve formátu PDF v sekci Ke stažení, tak v elektronické podobě viz odkaz v menu.

Extra vánoční sleva +1% je prodloužena do 21.12.2017, avšak k přihláškám a platbám obdrženým od 19.12. do 21.12. budeme posílat vánoční certifikát pouze e-mailem. 

Můžete samozřejmě využít i nabídku Novoročního bonusu (+1%) ke slevě První moment (2%) k přihláškám zaslaným e-mailem do 31.12.2017 a platbě v plné výši do 15.1.2018, nebo zvýhodněné ceny u sedmidenního a osmnáctidenního pobytu, která platí do 31.12.2017 (nelze kombinovat se slevami).

Všem návštěvníkům našich stránek přejeme radostné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2018.

OBR090.GIFDarujte pobyt v ČHTM k Vánocům se slevou

Datum konání: 8. 12. 2017

Přihlášky na sezónu 2018 jsou k dispozici v sekci Ke stažení ve formátu PDF. Na zprovoznění elektronických formulářů zatím pracujeme, předpokládané spuštění je 12.12. Pobyt v ČHTM můžete dát jako dárek pod stromeček. K tomu stačí do 18.12. odeslat vyplněnou přihlášku a na účet 5129451307/4000 první splátku ve výši alespoň 1000 Kč. Jako variabilní symbol uveďte rodné číslo účastníka, které zároveň napište na přihlášku. Do poznámky k platbě napište jméno účastníka. Dárkový certifikát následně odešleme na vaši adresu a pro jistotu i na váš e-mail, kdyby náhodou poštovní sobi zabloudili. Na přihlášky podané tímto způsobem platí mimořádná vánoční sleva 1%, kterou můžete kombinovat s novoročním bonusem (úhrada v plné výši do 15.1.2018 nebo slevou První moment - úhrada v plné výši do 15.2.2018).