Aktuality


Nový obor ve 2. běhu a nástrojové slevy

Datum konání: 11. 5. 2017

Ve 2. běhu otevíráme nový obor Jazzový tanec. Je sice určen převážně pro studenty příměstského tábora, ale je možné se do něj přihlásit  v rámci běžného tábora až do kapacitního obsazení oboru. Výuka bude probíhat v tělocvičně ZŠ Horní Jelení.

S platností od 11.5.2017 do kapacitního naplnění tábora vyhlašujeme nástrojové slevy v celkové výši 7900 Kč. Tyto slevy je možné poskytnout pouze pro NOVĚ zaregistrované přihlášky nebo pro rozšíření registrace z 1 běhu na 2 běhy. 
Více informací o slevách pro jednotlivé nástroje získáte v sekci Základní informace. Pro poskytnutí slevy na hudební nástroj je potřeba zaslat doporučení od učitele hudby. U nehudebních oborů postačí podaná přihláška. Formulář potvrzení získáte v sekci Ke stažení. Doporučení zašlete až poté, co bude Vaše přihláška zaregistrována a vy budete mít jistotu, že Vám sleva neutekla. Případné další informace či rezervace slev na tel. 723 130 004, případně e-mailem na info@chtm.cz.Přihlášky pro sezónu 2017 v provozu

Datum konání: 12. 12. 2016

Přihlášky do ČHTM 2017 jsou nyní k dispozici jak ve formátu PDF v sekci Ke stažení, tak v elektronické podobě viz odkaz v menu. Pokud chtějí rodiče dát svým dětem pobyt v našem táboře jako dárek, prosím připište to do kolonky Poznámka heslo VÁNOCE. Prosíme o zaslání takových přihlášek do 20.12.2016 (23:50), abychom mohli zajistit jejich zpracování a odeslání e-mailem nebzamek_mob.jpgo poštou nejpozději 21.12.2016.  V tuto chvíli můžete využít nabídku Novoročního bonusu (+1%) ke slevě První moment (2%) k přihláškám zaslaným e-mailem do 31.12.2016 a platbě v plné výši do 15.1.2017.  

V nové sezóně chystáme další výjezdní koncert pro radost, tentokrát na zámku v Častolovicích v neděli 23.7.2017 ve 14:30. Po koncertě čeká na účastníky opět prohlídka zámku. 

 

 

Přejeme všem návštěvníkům našich stránek radostné prožití vánočních svátků a hodně zdaru v novém roce 2017.Jubilejní XX. ročník ČHTM

Datum konání: 6. 8. 2016

Ódou na radost v podání smyčcového i dechového orchestru, pěveckého sboru a angklungového souboru současných i bývalých účastníků Českého hudebního tábora mládeže skončil jubilejní XX. ročník Českého hudebního tábora mládeže.
Óda na radost také provázela zakončení 1. běhu, ale v úplně jiné podobě. Předvedl ji symfonický dechový orchestr jako pochodové vystoupení v americkém stylu, což byla pro studenty naprosto nová zkušenost.


účastníci ČHTM 2016 v Nových HradechDvacátého ročníku ČHTM se účastnilo ve dvou bězích celkem 197 studentů z Litvy, Ruska, Srbska, Slovenska, Turecka, USA a České republiky. Táborovou sezónu otevřel koncert nejvýznamnějších absolventů našeho tábora. Účastníkům se tak představila například vítězka Pražského jara 2013 hornistka Kateřina Javůrková nebo vítěz soutěže Nejchytřejší Čech hornista Viktor Dekoj a další. 
V neděli 24.7. se uskutečnil výjezdní koncert hlavních oborů tentokrát na zámku v Nových Hradech. Další koncerty mimo tábor se uskutečnily v Domově Simeon v Horním Jelení nebo v kostele Nejsvětější Trojice v Horním Jelení, kde otevřelo druhou část sezóny vystoupení dua Pro Arte Bohemica ve složení Petra Žďárská (cembalo) a Michaela Ambrosi (historická flétna). Zkouškami jazz bandu současných a bývalých vedoucích ožilo na dva srpnové dny bývalé hornojelenské kino. Samotný koncert jazz bandu na poslední večer sezóny byl opravdovou oslavou táborových dvacetin.  

finále XX. sezóny ČHTMTáborové jubileum přilákalo také hodně bývalých studentů a vedoucích. Někteří se přijeli podívat jen na skok, zašli na výstavu fotografií plnou nostalgických vzpomínek, nasáli atmosféru tábora, kde zůstalo téměř vše stejné jako před lety. Jiní se zapojili do jazz bandu nebo do velkého finále sezóny, které bylo asi nejdojemnějším momentem, protože dirigenti do něj dokázali zapojit i ty bývalé účastníky, kteří plánovali přijít pouze jako diváci.

Již čtvrtým rokem jsme pořádali výměnný program s táborem Blue Lake v USA. Letošní sezóna byla obzvláště úspěšná. Pobytu v táboře a v rodině v USA se účastnili rovnou 3 studenti našeho tábora, trombonista Josef Šimek a klarinetista Martin Horák ze ZUŠ Přelouč. Klarinetista Tadeáš Šorejs (ZUŠ Mariánské Lázně) odjížděl do USA již potřetí a stal se vůbec prvním Čechem, který absolvoval s mezinárodním dechovým orchestrem tábora Blue Lake měsíční turné po Francii, Španělsku a miniturné po americkém státě Michigan. Americký dirigent plk. Thomas Palmatier, který v ČHTM dirigoval symfonický dechový orchestr, se stal prvním dirigentem, který v jedné sezóně dirigoval dechový orchestr učitelů Blue Lake a dechové orchestry v ČHTM.Almanach u příležitosti 20 sezón ČHTM

Datum konání: 5. 8. 2016

Český hudební tábor mládeže vydává almanach u příležitosti 20 sezón tábora. Tento almanach je k dispozici v sekci Ke stažení v elektronické podobě. V zasedací síni městského úřadu v Horním Jelení je připravena výstava fotografií z historie tábora, která je otevřena v pátek 5.8. od 13 do 16 hodin, v sobotu 6.8. od 9 do 12 hodin a v neděli 7.8. od 9:30 do 11:30. V pátek 5.8. od 19:30 vystoupí v hale ČHTM u RZ Radost Big Band současných i bývalých vedoucích tábora a na závěr koncertů 2. sezóny ČHTM v sobotu 6.8. od 15:00 je plánován koncert současných i bývalých účastníků tábora, který bude dirigovat Thomas Palmatier.Pokyny pro účastníky ČHTM 2016 k dispozici

Datum konání: 9. 6. 2016

V sekci Ke stažení byly uveřejněny Pokyny pro účastníky ČHTM 2016 v Horním Jelení včetně večerních programů, formuláře výpisu ze zdravotní dokumentace, map okolí Horního Jelení. Formulář přání zatím není k dispozici v elektronické podobě. Do doby než se tak stane, použijte formulář, který je součástí pokynů, vyplňte jej, naskenujte a pošlete na info@chtm.cz nejpozději 15 dnů před nástupem na tábor.  
Podobně jako loni platí povinnost účastníků odevzdat podepsaný slib studenta při příjezdu do tábora. Studenti do 18 let mají povinnost odevzdat formulář výpisu ze zdravotní dokumentace (platnost 1 rok). Všichni účastníci musí přivézt s sebou potvrzení o bezinfekčnosti, očkovací průkaz a originál kartičky zdravotní pojišťovny. 
Součástí potvrzení o bezinfekčnosti je souhlas účastníků (zákonných zástupců) s úhradou veškerých případných zdravotnických poplatků. 
Studenti klavíru mají povinnost přivézt si s sebou boty na přezutí (nejlépe tenisky s bílou podrážkou). 
Zájemci se mohou opět přihlásit na koncertní vystoupení na Talent Show v pondělí 25.7.2016 od 19:30 (koncertní program) se zasláním korepetic do 30.6.2016 na info@chtm.cz nebo ČHTM o.p.s., Kolářského 390, 533 74 Horní Jelení. Další Talent Show ve středu 27.7. a 5.8. od 20:30 mají neoficiální program, ale koncertní vystoupení jsou také možná do obsazení kapacity.Nástrojové slevy vypsány

Datum konání: 16. 5. 2016

S platností od 16.5.2016 do 30.6.2016 vyhlašujeme nástrojové slevy v celkové výši 8800 Kč. Tyto slevy je možné poskytnout pouze pro NOVĚ zaregistrované přihlášky nebo pro rozšíření registrace z 1 běhu na 2 běhy. 
Více informací o slevách pro jednotlivé nástroje získáte v sekci Základní informace. Pro poskytnutí slevy na hudební nástroj je potřeba zaslat doporučení od učitele hudby. Formulář potvrzení získáte v sekci Ke stažení. Doporučení zašlete až poté, co bude Vaše přihláška zaregistrována a vy budete mít jistotu, že Vám sleva neutekla. Případné další informace či rezervace slev na tel. 723 130 004, případně e-mailem na info@chtm.cz.Změny v podávání elektronických přihlášek

Datum konání: 30. 4. 2016 - 1. 5. 2016

Služba elektronických formulářů byla zcela nefunkční během uplynulého víkendu 30.4.-1.5.2016. Pokud jste v tuto dobu vyplňovali rezervace nebo přihlášky, tyto údaje se k nám nedostaly, i přes potvrzení, že se tak stalo. Bude tedy třeba, abyste formuláře vyplnili znovu. Za tyto komplikace se moc omlouváme.
Nyní by již snad mělo být vše v pořádku. Byli jsme nuceni změnit poskytovatele formulářových služeb a z toho důvodu změnit naše elektronické formuláře přihlášek a upravit způsob jejich zasílání. Omlouváme se za případné nepohodlí při jejich vyplňování, protože jsme byli nuceni sloučit 4 různé formuláře do jednoho. Pokud se stane, že během 7 dnů neobdržíte od nás odpověď, kontaktujte nás prosím na telefon nebo e-mail. Děkujeme za pochopení.Podpořte nákup židlí a stojánků pro ČHTM

Datum konání: 7. 3. 2016 - 20. 4. 2016

Podpořte Český hudební tábor mládeže ve fundraisingové kampani, ze které plánujeme obnovit chátrající stojánky a židle v koncertním stanu.
Podrobnosti o kampani naleznete zde:
Český hudební tábor mládeže potřebuje židle a stojánky

 Pozvánka na Českou mši vánoční ČHTM

Datum konání: 20. 12. 2015

Srdečně zveme všechny naše příznivce na Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby, která zazní v podání studentů, vedoucích a přátel Českého hudebního tábora mládeže na 4. adventní neděli 20. prosince od 17 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze Dejvicích. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na podporu Českého hudebního tábora mládeže. Těšíme se na předvánoční setkání s vámi v Praze.

Rybovka ČHTMPřihlášky pro sezónu 2016 v provozu

Datum konání: 15. 12. 2015

Přihlášky do ČHTM 2016 jsou nyní k dispozici jak ve formátu PDF v sekci Ke stažení, tak v elektronické podobě viz odkaz v menu. Pokud chtějí rodiče dát svým dětem pobyt v našem táboře jako dárek, prosím připište to do kolonky Poznámka heslo VÁNOCE. Prosíme o zaslání takových přihlášek do 20.12.2015, abychom mohli zajistit jejich zpracování a odeslání poštou nejpozději v pondělí 21.12.2015.  V tuto chvíli můžete využít nabídku Novoročního bonusu (+2%) ke slevě První moment (2%) k přihláškám zaslaným e-mailem do 31.12.2015 a platbě v plné výši do 15.1.2016. Tato nabídka se nevztahuje na akční cenu pro osmnáctidenní pobyt 10290 Kč včetně polokošile. Tato cena platí pro přihlášky podané do 31.12.2015. 

V nové sezóně chystáme další výjezdní koncert pro radost, tentokrát na zámku v Nových Hradech v neděli 24.7.2016 ve 14:30. Po koncertě čeká na účastníky opět prohlídka zámku. V nabídce se objevil také nový volitelný obor Dirigování.

zámek Nové Hrady u Litomyšle

Přejeme všem návštěvníkům našich stránek příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2016.
Česky English

5. 4. Miroslava

Zítra: Vendula

GPS souřadnice

H.M.B. Králíky
50.0749239N, 16.7829275E

Horní Jelení
50.0523172N, 16.0713917E 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

425214