Aktuality


Nástrojové slevy, zobcové flétny také ve 2. běhu

Datum konání: 5. 5. 2018

Také ve 2. běhu otevíráme pro velký zájem obor Soubor zobcových fléten. 

S platností od 5.5.2018 do kapacitního naplnění tábora vyhlašujeme nástrojové slevy v celkové výši 10500 Kč. Tyto slevy je možné poskytnout pouze pro NOVĚ zaregistrované přihlášky nebo pro rozšíření registrace z 1 běhu na 2 běhy. 
Více informací o slevách pro jednotlivé nástroje získáte v sekci Základní informace. Pro poskytnutí slevy na hudební nástroj je potřeba zaslat doporučení od učitele hudby. U nehudebních oborů postačí podaná přihláška. Formulář potvrzení získáte v sekci Ke stažení. Doporučení zašlete až poté, co bude Vaše přihláška zaregistrována a vy budete mít jistotu, že Vám sleva neutekla. Případné další informace či rezervace slev na tel. 723 130 004, případně e-mailem na info@chtm.cz.Přihlášky pro sezónu 2018 v provozu

Datum konání: 12. 12. 2017

Přihlášky do ČHTM 2018 jsou nyní k dispozici jak ve formátu PDF v sekci Ke stažení, tak v elektronické podobě viz odkaz v menu.

Extra vánoční sleva +1% je prodloužena do 21.12.2017, avšak k přihláškám a platbám obdrženým od 19.12. do 21.12. budeme posílat vánoční certifikát pouze e-mailem. 

Můžete samozřejmě využít i nabídku Novoročního bonusu (+1%) ke slevě První moment (2%) k přihláškám zaslaným e-mailem do 31.12.2017 a platbě v plné výši do 15.1.2018, nebo zvýhodněné ceny u sedmidenního a osmnáctidenního pobytu, která platí do 31.12.2017 (nelze kombinovat se slevami).

Všem návštěvníkům našich stránek přejeme radostné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2018.

OBR090.GIFDarujte pobyt v ČHTM k Vánocům se slevou

Datum konání: 8. 12. 2017

Přihlášky na sezónu 2018 jsou k dispozici v sekci Ke stažení ve formátu PDF. Na zprovoznění elektronických formulářů zatím pracujeme, předpokládané spuštění je 12.12. Pobyt v ČHTM můžete dát jako dárek pod stromeček. K tomu stačí do 18.12. odeslat vyplněnou přihlášku a na účet 5129451307/4000 první splátku ve výši alespoň 1000 Kč. Jako variabilní symbol uveďte rodné číslo účastníka, které zároveň napište na přihlášku. Do poznámky k platbě napište jméno účastníka. Dárkový certifikát následně odešleme na vaši adresu a pro jistotu i na váš e-mail, kdyby náhodou poštovní sobi zabloudili. Na přihlášky podané tímto způsobem platí mimořádná vánoční sleva 1%, kterou můžete kombinovat s novoročním bonusem (úhrada v plné výši do 15.1.2018 nebo slevou První moment - úhrada v plné výši do 15.2.2018).Adventní koncert ČHTM

Datum konání: 17. 12. 2017

Srdečně Vás zveme na adventní koncert studentů, vedoucích a přátel Českého hudebního tábora mládeže v neděli 17. 12. 2017 v 15:00 v kostele Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze. Pokud se chcete aktivně zapojit do příprav tohoto díla, vyplňte nám, prosíme, tento dotazník, ať vás pak můžeme kontaktovat s podrobnějšími informacemi  https://docs.google.com/…/1FAIpQLSe_f95l9U1RwrrYIr…/viewform

adventni_koncert.jpgTip jak podpořit ČHTM při předvánočních internetových nákupech

Datum konání: 14. 11. 2017

Věděli jste, že nám můžete pomáhat při nakupování přes internet? Abyste na to
nemuseli stále myslet, máme pro vás užitečný tip.
Stačí si do prohlížeče přidat jednoduché rozšíření. To vám při nákupu vždy
připomene, že jste na e-shopu, přes který nám můžete přispět. Takže jen
kliknete, za nákup nezaplatíte vůbec nic navíc a pomůžete.
Rozšíření prohlížeče o vás neshromažďuje data, nezpomaluje chod počítače a
neobsahuje reklamy. Získáte ho zde: http://bit.ly/CHCI_POMÁHAT
Děkujeme, že na nás myslíte i při tak běžné činnosti, jako je nakupování!

GIVT_infografika (31).jpgXXI. ročník ČHTM

Datum konání: 19. 7. 2017 - 5. 8. 2017

XXI. ročníku Českého hudebního tábora mládeže se zúčastnilo celkem 185 studentů z 6 zemí (Česká republika, Slovensko, Litva, Rusko, Turecko a USA). Sezónu zahájil ve středu 19. července koncert Dechového orchestru KD Holice, který vystoupil v ČHTM po dvaceti letech. V tomto orchestru se představila řada bývalých studentů a vedoucích našeho tábora.
Program 1. běhu za účasti 109 studentů v symfonických orchestrech, pěveckém sboru, souboru zobcových fléten, klavírní a harfové souhře byl velmi náročný.
Museli jsme zvládnout nejen značně proměnlivé počasí, ale také 5 výjezdních vystoupení. Kromě tradičních tří koncertů v Horním Jelení (farní zahrada, Domov Simeon a kostel Nejsvětější Trojice) jsme si poprvé vyzkoušeli koncert pod otevřeným nebem v Hamzově léčebně v Luži v úterý 25.7., kde se představil mezinárodní pěvecký sbor se sbormistrovou Radkou Říhovou, symfonický dechový orchestr a jazz band, který řídil  plk. Thomas Palmatier z USA. Po koncertě nám přišel na sociálních sítích velmi pěkný ohlas od pochodova_kapela.jpgjednoho z pacientů léčebny, kterému jsme vystoupením udělali velkou radost a jistě nejen jemu. 

Naprosto fantasticky zapůsobil o den později koncert symfonického orchestru ČHTM v královéhradeckém obchodním centru Aupark. Šedesátičlenný orchestr, který dirigoval Dr. Paul Kim z USA se zde představil s výběrem skladeb z muzikálu Fantom opery a z opery Carmen. Během pouhých 30 minut jsme museli vyskládat stojany, židle, bicí a harfu ze dvou autobusů, vybalit nástroje, skryti v útrobách centra se naladit a pak předstoupit před nic netušící návštěvníky centra a předvést, jak úžasně jsme se dokázali sehrát během týdne společného hraní.

Čas zbyl také na zábavu, a to rovnou vesnickou tancovačku, která studenty tábora naprosto nadchla a hravě si poradili s polkou, valčíkem nebo třeba tangem za zvuku skvělé dechovky činovníků a přátel ČHTM. Po tanečních výkonech si mohli odnést hezké ceny z „tomboly“. Protože se večer odehrával na motivy Formanova filmu Hoří, má panenko, proběhlo po večerce požárně evakuační cvičení ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Ostřetín. Tímto patří velký dík jednotce vedené velitelem p. Pištorou za předvedený zásah, ale také studentům, kteří se během evakuace chovali ukázněně, ačkoli většina oddílů vůbec neměla tušení, co se bude dít.

Červencovou část letošní sezóny hudebního tábora většinou skrápěly proudy deště, až jsme měli obavy, jestli pochodová kapela pod velením plukovníka americké armády ve výslužbě Thomase Palmatiera stihne na podmáčené louce nacvičit své závěrečné vystoupení. Naštěstí se počasí umoudřilo a na závěr 1. běhu vysvitlo sluníčko, které nás pak hřálo celý 2. běh. A to natolik, že jsme dokonce museli jednu zkoušku symfonického dechového orchestru přesunout z rozpálené haly do stínu lesa.
V srpnové části, kterou zahájil koncert místního smyčcového kvarteta Precordi, se kromě symfonických orchestrů a klavírní souhry představil v táboře kytarový soubor pod vedením Radima Černíka a premiérově také kombinovaný obor divadla a tance, jehož lektorkou byla Renáta Šťastná. 2017_II_symfonicky_orchestr.jpg
Také ve druhém běhu se nám podařilo zpříjemnit  odpoledne obyvatelům Domova Simeon v Horním Jelení.
Velmi potěšující je i skutečnost, že se letošního ročníku ČHTM zúčastnila rekordní výprava z Horního Jelení čítající 7 účastníků, a to především díky možnosti absolvovat ČHTM tzv. příměstským způsobem.
Příští v pořadí již 22. sezónu bychom rádi zahájili 18. července 2018. Věřme tedy, že se podaří najít pro rekreační zařízení Radost takového majitele, který tuto krásnou tradici zachová v Horním Jelení i pro léta následující.Program koncertů 21. ročníku, repertoár - smyčce, servis hudebních obalů

Datum konání: 5. 7. 2017

Na hlavní stránku byl umístěn odkaz na program vystoupení 21. ročníku ČHTM. V sekci Obory je uveden předběžný repertoár pro smyčcový a symfonický orchestr.

Zároveň zprostředkováváme jednu nabídku pro hudebníky na servis hudebních obalů během 1. běhu ČHTM:

Firma HUDEBNÍ OBALY.cz nabízí účastníkům tábora ČHTM opravy a výrobu šitých obalů na hudební nástroje. Svoz oprav a případné zaměření nástrojů pro výrobu zakázkových obalů na nástroje bude proveden dne 20. 7. 2017 v 16:00 hodin v areálu tábora v Horním Jelení.
Ukázky výroby viz. na www.hudebniobaly.cz
 
Obaly od fy HUDEBNÍ OBALY.cz je možné vyrobit na zakázku v pestré barevné škále a  je možné je individualizovat výšivkou loga, jména, apod.  Při zaměření budou k dispozici ukázky obalů a používaných materiálů.
 
Opravené obaly a vyrobené obaly na nástroje budou předány hudebníkům na závěrečném koncertě v ČHTM dne 29.7.2017 na prezentaci firmy HUDEBNÍ OBALY.cz, kde bude zároveň možné zakoupit i hudební tašky a dárkové hudební předměty.
Kontakt:


Pokyny pro účastníky ČHTM 2017 k dispozici

Datum konání: 8. 6. 2017

V sekci Ke stažení byly uveřejněny Pokyny pro účastníky ČHTM 2017 v Horním Jelení včetně večerních programů, formuláře výpisu ze zdravotní dokumentace, map okolí Horního Jelení. Formulář přání týkající se stravy, zdravotních omezení, dopravy a objednávky jídel pro rodinné příslušníky v den příjezdu a odjezdu není v tuto chvíli k dispozici v elektronické podobě. Prosím, použijte formulář, který je součástí pokynů, vyplňte jej, naskenujte a pošlete na info@chtm.cz nejpozději 15 dnů před nástupem na tábor.  
Podobně jako loni platí povinnost účastníků odevzdat podepsaný slib studenta při příjezdu do tábora. Studenti do 18 let mají povinnost odevzdat formulář výpisu ze zdravotní dokumentace (platnost 1 rok) a souhlas zákonných zástupců s případným ošetřením. Všichni účastníci musí přivézt s sebou potvrzení o bezinfekčnosti a kartičku zdravotní pojišťovny nebo její kopii. 
Součástí potvrzení o bezinfekčnosti je souhlas účastníků (zákonných zástupců) s úhradou veškerých případných zdravotnických poplatků. 
Studenti klavíru a pěveckého sboru mají povinnost přivézt si s sebou boty na přezutí (nejlépe tenisky s bílou podrážkou). 
Zájemci se mohou opět přihlásit na koncertní vystoupení na Talent Show v pondělí 24.7.2017 od 19:30 a ve čtvrtek 3.8.2017 (koncertní program) se zasláním korepetic do 28.6.2017 na info@chtm.cz nebo ČHTM o.p.s., Kolářského 390, 533 74 Horní Jelení. Další Talent Show ve středu 26.7. a v pátek 4.8. od 20:30 mají neoficiální program, ale koncertní vystoupení jsou také možná do obsazení kapacity.Nový obor ve 2. běhu a nástrojové slevy

Datum konání: 11. 5. 2017

Ve 2. běhu otevíráme nový obor Jazzový tanec. Je sice určen převážně pro studenty příměstského tábora, ale je možné se do něj přihlásit  v rámci běžného tábora až do kapacitního obsazení oboru. Výuka bude probíhat v tělocvičně ZŠ Horní Jelení.

S platností od 11.5.2017 do kapacitního naplnění tábora vyhlašujeme nástrojové slevy v celkové výši 7900 Kč. Tyto slevy je možné poskytnout pouze pro NOVĚ zaregistrované přihlášky nebo pro rozšíření registrace z 1 běhu na 2 běhy. 
Více informací o slevách pro jednotlivé nástroje získáte v sekci Základní informace. Pro poskytnutí slevy na hudební nástroj je potřeba zaslat doporučení od učitele hudby. U nehudebních oborů postačí podaná přihláška. Formulář potvrzení získáte v sekci Ke stažení. Doporučení zašlete až poté, co bude Vaše přihláška zaregistrována a vy budete mít jistotu, že Vám sleva neutekla. Případné další informace či rezervace slev na tel. 723 130 004, případně e-mailem na info@chtm.cz.Přihlášky pro sezónu 2017 v provozu

Datum konání: 12. 12. 2016

Přihlášky do ČHTM 2017 jsou nyní k dispozici jak ve formátu PDF v sekci Ke stažení, tak v elektronické podobě viz odkaz v menu. Pokud chtějí rodiče dát svým dětem pobyt v našem táboře jako dárek, prosím připište to do kolonky Poznámka heslo VÁNOCE. Prosíme o zaslání takových přihlášek do 20.12.2016 (23:50), abychom mohli zajistit jejich zpracování a odeslání e-mailem nebzamek_mob.jpgo poštou nejpozději 21.12.2016.  V tuto chvíli můžete využít nabídku Novoročního bonusu (+1%) ke slevě První moment (2%) k přihláškám zaslaným e-mailem do 31.12.2016 a platbě v plné výši do 15.1.2017.  

V nové sezóně chystáme další výjezdní koncert pro radost, tentokrát na zámku v Častolovicích v neděli 23.7.2017 ve 14:30. Po koncertě čeká na účastníky opět prohlídka zámku. 

 

 

Přejeme všem návštěvníkům našich stránek radostné prožití vánočních svátků a hodně zdaru v novém roce 2017.
Česky English

27. 11. Xenie

Zítra: René

GPS souřadnice

Horní Jelení
50.0523172N, 16.0713917E 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

445878