Aktuality


Sleva za doporučení nového studenta

Datum konání: 4. 1. 2012

Mezi slevy byla v roce 2012 zařazena místo věrnostní slevy nová sleva za doporučení nového studenta. Nárok na tuto slevu mají v roce 2012 ti studenti ČHTM, kteří v roce 2011 doporučili na náš tábor nového studenta (nikdy předtím nebyl studentem v ČHTM) a tento student tábor zaplatil a absolvoval. Sleva se poskytuje ve výši 3% z celkové platby, kterou nový student zaplatil v roce 2011 po odečtení uniformy. Další podrobnosti a podmínky o poskytnutí této slevy jsou uvedeny v sekci Základní informace.
Tuto slevu plánujeme poskytovat také v roce 2013, takže neváhejte a pokud jste byli s naším táborem spokojeni, neváhejte se o něm zmínit ve vašem okolí, určitě vám to nějakou zajímavou slevu přinese. Nezapomeňte také říct vašim kamarádům, kteří se chtějí na tábor přihlásit, aby do rezervačního formuláře uvedli vaše jméno.
Nebudete moci využít tuto slevu v roce 2013 jako studenti? Nevadí. Tuto slevu můžete někomu blízkému darovat.Přihlášky ČHTM 2012 online

Datum konání: 22. 12. 2011

Od 22.12.2011, 17:00 jsou na našich internetových stránkách k dispozici přihlášky na sezónu 2012. Omlouváme se za zpoždění proti původně předpokládanému termínu, které bylo způsobeno přepočítáním cen pro zahraniční návštěvníky z EUR na USD.
Opět nabízíme možnost podat přihlášku prostřednictvím internetu. Registrace na novou sezónu začíná 2.1.2012, avšak rezervaci či přihlášku je možné poslat již nyní. Z kapacitních důvodů můžeme prozatím registrovat pouze jeden klavírní běh, ale pokud bude zájem a uskuteční se 3 běhy, věříme, že budeme schopni vyjít vstříc i zájemcům o účast ve více klavírních bězích. Děkujeme za pochopení.Úprava cen v roce 2012

Datum konání: 21. 12. 2011

Vzhledem ke klesající veřejné podpoře a předpokládanému růstu nákladů vlivem zvýšení nižší sazby DPH z 10 na 14% v roce 2012 jsme byli nuceni upravit ceny na sezónu 2012. Zvýšení DPH se dotkne především cen ubytování a potravin, které činí v našem rozpočtu nemalou položku.
V roce 2011 nás nepodpořilo žádné z ministerstev, pouze Pardubický kraj a město Horní Jelení. I náš největší dárce, město Horní Jelení, oznámilo na rok 2012 výrazné snížení podpory. Protože se nám nepodařilo zatím zajistit jiný zdroj financování ze soukromých zdrojů, jsme nuceni sáhnout ke zvýšení cen. Cena za 1 den pobytu je od roku 2012 ve výši 560 Kč/den.
Abychom zmírnili nárůst cen, zvýšili jsme slevu první moment na 3%. Pobyty od 14 dní výše jsou cenově zvýhodněny 1 - 2,5%. Týká se přihlášek podaných do 20.1.2012 a úhradě 100% ceny do 15.2.2012. Připraveny jsou také sociální slevy. Další slevové akce budou záviset na vývoji rozpočtu. O dotace jsme požádali všechny veřejné instituce, které nás v minulosti podporovaly. Poskytnutí podpory a její výše bude známa až v průběhu roku 2012 a vzhledem k neutěšené situaci veřejných rozpočtů musíme počítat spíše s horší variantou.
Pevně věříme, že nám i přes tyto nepříznivé informace zůstanete nakloněni.
tým ČHTMNabídka ČHTM pro rok 2012

Datum konání: 20. 12. 2011

V roce 2012 bychom chtěli kvůli velkému zájmu o klavírní obor ze zahraničí uspořádat celkem 3 běhy tábora. Ve všech 3 bězích bude zastoupen obor klavírní souhra. Konání 3. běhu tábora bude definitivně potvrzeno koncem ledna 2012 a závisí na počtu přihlášek. Čím více jich bude, tím je větší šance, že se uskuteční.
V novém běhu jsme otevřeli nové obory - mezinárodní pěvecký sbor, který poskytne možnost zazpívat si především v angličtině, ale také např. v latině. Dalším oborem je pochodová kapela / jazz band. Tedy půjde hlavně o jazz band, který byl dosud v našem táboře velmi oblíbeným volitelným oborem. Cílem bylo poskytnout více prostoru pro tuto oblíbenou aktivitu. Obor bude doplněn nácvikem hry v pochodové dechové kapele. Bude to určitě rozšíření dovedností pro každého hudebníka na dechové nástroje. Dalším novým oborem je české divadlo, které se zaměří na nácvik improvizace, zdokonalení pohybových a hlasových schopností. Do naší nabídky se vrací Výtvarný obor, který se zaměřuje na podporu tvořivosti v přírodním prostředí tábora a práci s přírodními materiály.Hlasujte pro ZŠ Horní Jelení

Datum konání: 27. 10. 2011

základní škola.jpg
Na internetových stránkách www.nejlepsiceskaskola.cz/hlasuj můžete svým hlasováním do 3.11.2011, 15:30 podpořit Základní školu v Horním Jelení v soutěži Nejlepší česká škola. Český hudební tábor mládeže o.p.s. se Základní školou v Horní Jelení úzce spolupracuje, neboť v budově základní školy probíhá v letních měsících výuka klavírního oboru Českého hudebního tábora mládeže. Ve školním roce probíhají v budově školy zájmové kroužky Centra volného času, které naše společnost rovněž organizuje. Děkujeme za Váš hlas.

http://www.nejlepsiceskaskola.cz/hlasujČHTM v roce 2012

Datum konání: 16. 10. 2011

Vzhledem k velkému zájmu zahraničních studentů zejména o klavírní obor plánujeme uskutečnit XVI. sezónu Českého hudebního tábora mládeže v Horním Jelení v roce 2012 ve třech bězích. 1. běh se bude konat od 19.7. do 28.7. s obory symfonické orchestry (smyčce + dechy), soubor zobcových fléten, klavír - souhra, harfa. Ve druhém běhu od od 29.7. do 4.8. budou otevřeny obory symfonické orchestry (smyčce + dechy), kytarový soubor, klavír - souhra a anglické divadlo. V nově otevíraném třetím běhu od 5.8. do 11.8. bude možné zapsat se do oborů mezinárodní pěvecký sbor, pochodová kapela & jazz band, klavír - souhra, české divadlo, výtvarný obor. Elektronické přihlášky plánujeme zprovoznit začátkem prosince.ČHTM 2011, XV. sezóna

Datum konání: 8. 8. 2011

chtm_2011.jpg
Jedním slovem ÚŽASNÝ. I tak by se dal charakterizovat právě skončený 15. ročník Českého hudebního tábora mládeže (ČHTM), který probíhal ve dnech 21.7. – 6.8. v rekreačním zařízení Radost, Horní Jelení. Celkem se zde vystřídalo 190 mladých hudebníků a 37 učitelů a vedoucích ze 13 zemí (ČR, Slovensko, Polsko, Německo, Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko, Španělsko, Japonsko, Korea, Mexiko, USA a Indie).
Na zahájení sezóny zavítal do našeho tábora po 14 letech dechový orchestr Haná Přerov, který sice přijel v prázdninami zmenšené sestavě, ale i přesto se jejich zahajovací koncert všem líbil.
Poprvé do České republiky přijela dirigovat paní Valerie Palmieri, která má velké zkušenosti s dirigováním mládežnických symfonických orchestrů v americkém státě Michigan. Nový repertoár studenty doslova nadchl a bavil. Americký dirigent Jon Waite, který zde byl již potřetí a tentokrát nově i v pozici vedoucího táborového big bandu, opět přivezl zajímavé skladby. Orchestry v obou bězích tábora pracovaly jak na odděleném programu, tak následně i na společných skladbách. Asi nejsilnějším zážitkem byl koncert v kostele Nejsvětější Trojice k uctění památky zakladatele ČHTM Patera Waltera Marka.
Pro obyvatele Horního Jelení byla určitě zpestřením všedního života pochodová kapela ČHTM, která zahrála před samotným koncertem v kostele. Na náměstí v Horním Jelení zahrál táborový big band a sekce klarinetů a příčných fléten. Vedle toho se nám podařilo uskutečnit vystoupení zobcových fléten a táborového sboru v domě s pečovatelskou službou K Dubu. Pro účastníky tábora byl opět zpestřením výjezdní koncert dechového orchestru a big bandu v Čermné nad Orlicí. Snad jen to počasí mohlo být letos trochu vlídnější, jistě by na naše vystoupení zavítalo více návštěvníků.
Velké poděkování patří vedení města Horní Jelení bez jehož přispění by nebylo možné uskutečnit ani hudební tábor, ani aktivity Centra volného času, které naše obecně prospěšná společnost zastřešuje. Poděkování patří rovněž vedení Základní školy v Horním Jelení, kde opět letos mohla probíhat výuka klavíru. Velký dík si zaslouží všichni sponzoři a dárci, kteří podpořili letošní ročník tohoto jedinečného hudebně vzdělávacího projektu. Děkujeme též vedení rekreačního zařízení Radost. Účastníci si letos pochvalovali zejména zlepšení stravování.
I když před začátkem sezóny panovaly velké obavy o další osud hudebního tábora vzhledem ke klesající podpoře z veřejných rozpočtů (letošní sezónu nepodpořilo žádné z ministerstev), kvalita letošní sezóny, dobře fungující nový tým vedoucích a rostoucí zájem o tento projekt v zahraničí dávají tomuto projektu naději na přežití. Pokud vše dobře půjde, bude 16. sezóna zahájena 19.7.2012.Program koncertů 2011

Datum konání: 17. 7. 2011

Na naši hlavní stránku byl umístěn program koncertů XV. sezóny Českého hudebního tábora mládeže v Horním Jelení. Těšíme se na vaši návštěvu.Aktualizace pokynů

Datum konání: 17. 7. 2011

Dne 17.7.2011 byla umístěna aktualizace pokynů pro účastníky ČHTM 2011, která se týká hráčů na dechové nástroje - pokud máte doma pochodové lyry, přivezte je s sebou.
Další změna se týká upřesnění času a místa odjezdu z Prahy 30.7. v 16:00 od hlavního nádraží, návrat studentů 1. běhu do Prahy k hlavnímu nádraží okolo 21:00. Návrat po 2. běhu v neděli 7.8.2011 v 9:30 letiště Ruzyně, v 10:30 k hlavnímu nádraží.Pokyny pro účastníky ČHTM 2011 k dispozici

Datum konání: 10. 6. 2011

V sekci Ke stažení byly uveřejněny Pokyny pro účastníky ČHTM 2011 v Horním Jelení včetně večerních programů, formuláře výpisu ze zdravotní dokumentace, map okolí Horního Jelení a odkazu na elektronický formulář přání.
Podobně jako loni platí povinnost účastníků odevzdat podepsaný slib studenta při příjezdu do tábora. Studenti do 18 let mají povinnost odevzdat formulář výpisu ze zdravotní dokumentace (platnost 1 rok). Všichni účastníci musí přivézt s sebou potvrzení o bezinfekčnosti a originál kartičky zdravotní pojišťovny.
Součástí potvrzení o bezinfekčnosti je souhlas účastníků (zákonných zástupců) s úhradou veškerých případných zdravotnických poplatků.
Studenti klavíru a anglického divadla mají povinnost přivézt si s sebou boty na přezutí (nejlépe tenisky s bílou podrážkou).
Zájemci se mohou opět přihlásit na koncertní vystoupení na Talent Show v neděli 24.7.2011 (koncertní program) se zasláním korepetic do 30.6.2011.
Česky English

28. 11. René

Zítra: Zina

GPS souřadnice

Horní Jelení
50.0523172N, 16.0713917E 

http://www.borovice.cz

Návštěvnost stránek

445967